grzegorz

Pierwszy dzień MP w biathlonie na nartorolkach dobiegł końca. Na Duszniki Arena odbyły się biegi sprinterskie przy sztucznym oświetleniu. Wśród seniorek zwyciężyła Magdalena Gwizdoń a wśród mężczyzn Grzegorz Guzik. 

 

 

 

Na zmodernizowanej trasie w Dusznikach po raz pierwszy odbyły się starty rangi MP na nartorolkach. Dodatkową atrakcją, co staje się powoli tradycją jest start pierwszego dnia w godzinach wieczornych.

Dzisiejszego dnia najlepiej w tych warunkach poradziła sobie Magdalena Gwizdoń z BLKS Żywiec, która pudłowała dwukrotnie. Nieco ponad 4 sekundy do zwyciężczyni straciła Monika Hojnisz, która również myliła się dwa razy. Na najniższym stopniu podium znalazła się Kamila Żuk, która musiała pokonać jedną karną rundę. Kolejne miejsca zajęły Kinga Mitoraj, Krystyna Guzik i Anna Mąka.

 

Wśród Panów zwycięstwo odniósł Grzegorz Guzik, na drugim miejscu zameldował się Andrzej Nędza Kubiniec, który trzeba przyznać bardzo dobrze prezentuje się w tym letnim sezonie. Na trzecim miejscu zawody zakończył Łukasz Szczurek.  Czwarte miejsce zajął Przemysław Pancerz, który okazał się być najlepszym juniorem tego dnia, piąty był Marcin Szwajnos a pierwszą szóstkę zamknął Mateusz Janik.

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Senior- Grzegorz Guzik BLKS Żywiec

Seniorka- Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec

Junior- Przemysław Pancerz AZS AWF Wrocław

Juniorka-Natalia Tomaszewska BKS WP Kościelisko

Junior młodszy- Wojciech Filip UKN Melafir Czarny Bór

Juniorka młodsza- Magda Piczura BKS WP Kościelisko

 

Natalia Surdyka