klemen

Klemen Bauer słoweński biathlonista, medalista Mistrzostw Świata Juniorów i seniorów. Poznajcie jego sylwetkę oraz jakie ma nastawienie przed sezonem olimpijskim. 

 

 

Klemen Bauer nigdy nie był osobą, która prowadziła osiadły tryb. Jest znany z bardzo sportowego trybu życia, a sporty adrenalinowe i wyścigi Multi-day zajmowały mu całe dnie.

 

Powrót po chorobie

Klemen z sukcesami trenował biathlon zdobywał medale MŚJ oraz zdobył brązowy medal w MŚ seniorów w sztafecie mieszanej. Jednak ostatni sezon był dl niego najważniejszy. Bauer pokonał mononukleozę, która uniemożliwiała mu optymalny trening i przygotowywanie się do sezonu zimowego. Sam zawodnik skomentował to w ten sposób „ W zeszłym roku nie miałem na nic siły, jednak nadal się rozwijałem”

 

 

„Wszystko albo nic”

W zbliżającym się sezonie olimpijskim Bauer stawia wszystko na jedną kartę. Trenuję z pełną prędkością i chce, aby zbliżający się sezon był jego najlepszym w karierze. „ Pokonuję swoje granice, mogę trenować na pełnej prędkości, czego nie mogłem zrobić w zeszłym sezonie. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby osiągnąć sukces i po sezonie chciałbym powiedzieć, że zrobiłem wszystko, aby zrealizować swój cel”

 

Wspinaczka

„Wspinaczka jest to naprawdę sposób trenowania z dużą różnorodnością. Myślę, że inni sportowcy powinni tego spróbować”

 

 

 

 

Rodzina

Gdy jest czas poza obozami. Klemen zabiera swoją żonę i syna i jadą wspólnie samochodem kempingowym w góry. Bauer może wykonywać wtedy trening w górach a w wolnym czasie spędzać czas z rodziną.

 

 

Relaks

Po zakończeniu zawodów, bądź ciężkich treningów Lukas często wybiera się na Kite Surfing lub lot paralotnią. To sprawia, że odpoczywa. Jednak jeden parametr treningowy jest dla Bauera istotnie ważny. Sen. „ Wcześniej w mojej karierze w czasie wolnym pomyślałbym o jakiejś przygodzie, teraz coraz częściej chce po prostu odpocząć”

 

Cały artykuł możecie przeczytać na stronie biathlonword.com

źródło:biathlonword.com

 

Natalia Surdyka