andrzej

Ostatni sezon może zaliczyć do jednego z lepszych w swojej karierze sportowej. Dwukrotnie został Mistrzem Polski w biathlonie letnim w Kościelisku. Stawia sobie wysokie cele na przyszły sezon i miejmy nadzieje że je osiągnie. Andrzej Nędza- Kubiniec opowiada o przygotowaniach oraz dlaczego wybrał biathlon a nie biegi narciarskie.

 

 

Witaj Andrzej, gratuluję Ci  zdobytych dwóch złotych medali MP w biathlonie letnim? Jak oceniasz te starty?

 

Dziękuję bardzo :) Ze startów jestem jak najbardziej zadowolony. Tym bardziej że, przed startem założyłem sobie żeby zdobyć przynajmniej jeden medal obojętnie z jakiego kruszcu.  Jeszcze nigdy nie byłam w pierwszej 6 MP w biathlonie letnim. Dlatego więc te starty zaliczam do bardzo udanych.

                                                                                                                               

Z tego co mi wiadomo, swoją przygodę ze sportem rozpocząłeś jak większość zawodników w biegach narciarskich, jednak dosyć późno zdecydowałeś się na zmianę dyscypliny, co było tego przyczyną?

 

Od zawsze wiedziałem że swoją przygodę ze sportem zakończę w Biathlonie. Zmieniłem dyscyplinę dosyć późno ponieważ chodziłem do liceum SMS Szczyrk. Po szkole zostałem powołany do kadry młodzieżowej. Lecz, po słabszym sezonie postanowiłem że przyszedł czas na zmianę dyscypliny. Trochę jednak czasu w biegach spędziłem. Można powiedzieć że na tą chwilę mam jeszcze większe doświadczenie w biegach narciarskich niż w biathlonie.

 

Jak oceniasz swój zeszły sezon zimowy, jesteś z niego zadowolony?

Myślę że z ostatniego sezonu mogę być zadowolony. Wiadomo zawsze chce się coś więcej,ale  napewno były starty które mogły  cieszyć. Z roku na rok strzelanie jest coraz lepsze I w pewnym stopniu się stabilizuje.

 

A jak przygotowania idą w tym sezonie? Były jakieś zmiany w planie treningowym?

 

Przygotowania na tę chwilę przebiegają pomyślnie. Jesteśmy po 2 obozach i zaraz wyruszamy na następny. Myślę że wszystko idzie w dobrym kierunku. Dla mnie nie ma zmian w planie treningowym. Już kolejny rok trenuję pod okiem trenera Nikolaya Panitkina.

 

Czy masz jakiś bieg, w którym najbardziej lubisz startować, czy nie ma to dla Ciebie większego znaczenia?

Nie mam swojego ulubionego biegu. W każdym ze startów jest coś fajnego, w końcu to biathlon

 

Jakie masz cele na ten sezon, biorąc pod uwagę że jest to sezon Olimpijski?

 

Dla mnie najważniejsze w tym sezonie jest wywalczenie miejsca w składzie na Igrzyska Olimpijskie. Dlatego też potrzebuję dobrych startów w PŚ i na to właśnie liczę. Mam nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z planem .

 

Chyba każdego zawodnika o to pytam, więc zapytam i Ciebie. Jak oceniasz zmiany kadrowe, które były przed tym sezonem? Jesteś z nich zadowolony?

 

Na szczęście dla mnie większych zmian nie było. Trenuje kolejny rok z trenerem Panitkinem. Zmieniło się jedynie  to że nie jestem w kadrze"B", tylko w kadrze Męskiej Seniorów.

 

Jakie plany na resztę sezony przygotowawczego ma kadra mężczyzn?

 

Za 10dni ruszamy do Nowego Mesta na 2 tygodniowy obóz, następnie wyruszamy do Dusznik Zdroju, poźniej będziemy trenować w Czechach, w kolejce jest jeszcze Ramsau i wreszcie w listopadzie jedziemy do Skandynawii. Pod koniec listopada rozpoczniemy pierwsze starty.

 

 

Dziękuje Andrzej za rozmowę i życzymy Powodzenia!

 

Natalia Surdyka