biat

Memoriał Łukasza Semeriaka po raz dziewiąty odbył się w Piechowicach, dzieci miały okazję spróbować swoich sił w bieganiu i strzelaniu. W rywalizacji mogły wziąć udział dzieci z roczników  2001-2008.

 

 

Memoriał Łukasza Semeriaka i program „ I ty możesz zostać biathlonistą” to impreza, której towarzyszy cel rozpowszechniania biathlonu wśród dzieci i młodzieży.

 

Program „ I ty możesz zostać biathlonistą”, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Nadrzędnym celem programu jest upowszechnianie biathlonu, jak również poprzez nasz sport promowanie zachowani prozdrowotnych, wychowawczych wartości sportu, działań społecznych i edukacyjnych.  Program działa od 2014 roku i wpływa  na zwiększenie ilości dzieci i młodzieży uprawiających biathlon, poprawę rozpoznawalności biathlonu i znajomości dyscypliny, zapoznanie z regionalnymi ośrodkami biathlonowymi oraz narciarstwa biegowego umożliwiającego uprawianie wyczynowe, jak i rekreacyjne biathlonu, podniesienie poziomu prowadzenia zajęć w klubach poprzez doposażenie sprzęt, jak również podniesienie kwalifikacji osób prowadzących zajęcia poprzez ich udział  w kursokonferencjach szkoleniowych i kursach instruktorskich.

 

Memoriał odbył się we wspaniałej atmosferze, praca zaprzyjaźnionych ludzi pomogła w przygotowaniu tej imprezy.

 

Jedna z organizatorek tej imprezy Pani Ewelina Jedziniak mówi: Zawody Biathlonowe -IX Memoriał Łukasza Semeriaka w biathlonie oraz I Ty Możesz zostać Biathlonistą Uświetniły obchody 50-lecia Masta Piechowice. W naszym mieście zagościły kluby z Sosnówki , Lubawki , Szczytnej , Dusznik Zdroju , Witkowa , Małej Kamienicy , Szklarskiej Poręby oraz nasz Piechowicki biathlonowy UKS KROKUS , który zawody zorganizował. 110 zawodników stanęło na starcie aby Uczcić pamięć biathlonisty z Piechowic Łukasza Semeriaka. Zawody uświetnił wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców Piechowickich Krokusów. Gratulacje zwycięzcom i wszystkim startującym , podziękowania wszystkim przybyłym zawodnikom trenerom , szczególne podziękowania wszystkim , którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu zawodów- bez Was by się nie udało- Dziękuje Ewelina Jedziniak

 

Krótką fotorelację możemy zobaczyć na profilu Pani Eweliny

FOTO

WYNIKI

 

źródło: biathlon.com.pl oraz profił FB Ewelina Jedziniak

 

Natalia Surdyka