biathlon

Po raz drugi Wysowianka jako Partner Reprezentacji Polski w Biathlonie oraz Polski Związek Biathlonu mają przyjemność zaprosić na imprezę sportowo-rekreacyjną "BIATHLON dla KAŻDEGO", która odbędzie się 28 maja 2017r. w Wysowej-Zdroju w Parku Zdrojowym.

 

Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu. Zawody z tego cyklu odbywają się w całej Polsce od 2014 roku. Na rok 2017 zaplanowanych jest 14 takich imprez, a zawody w Wysowej-Zdroju poprzedzają rozgrywane w Warszawie.

 

"Biatlon dla Każdego" to letnia odmiana popularnej zimowej (olimpijskiej) dyscypliny, w ramach której zawodnicy biegają bez broni na wyznaczonym dystansie w zależności od wieku , a następnie strzelają do tarczy. Strzały oddaje się, dwu lub czterokrotnie w stronę tarcz w pozycji leżącej lub stojącej z bezpiecznych laserowych karabinków, które zastępują klasyczną broń. Każdy zawodnik oddaje po pięć strzałów, za każde "pudło" zostają dodane mu punkty karne w postaci dwóch doliczonych minut. Zawody przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, nie ważne czy masz 2, 12 czy 72 lata, każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje możliwości. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe oraz płciowe, a każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom, natomiast zwycięzcy cenne nagrody.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą elektronicznie do 25 maja 2017 r. na stronie www.wysowianka.pl/biathlon bądź w dniu imprezy w biurze zawodów od godz. 9.00 – 10.30. Start pierwszego zawodnika o godzinie 11.00.

 

Na imprezie będą obecni polscy Olimpijczycy oraz medaliści Mistrzostw Świata w Biathlonie, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą i pozytywną energią z wszystkimi uczestnikami. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, bo to ciekawa propozycja na spędzenie aktywnie majowej niedzieli na świeżym powietrzu wraz z rodziną.

PLAKAT

 

informacja prasowa organizatora