biathlonnn

 Okres posezonowego roztrenowania za zawodnikami. Rozpoczął się maj a co za tym idzie przygotowania do sezonu zimowego. Większość teamów już rozpoczęła przygotowania w tym Polskie biathlonistki.

 

 

 

Pierwsze zgrupowanie Polskich biathlonistek w tym sezonie to pewna nowość. Zawodniczki rozpoczęły przygotowania na Majorce, gdzie spędzą większość czasu na rowerach i przy okazji będą mogły lepiej poznać się z nowym trenerem. Następniei udadzą się do Krakowa gdzie odbędzie się obóz typowo strzelecki. Była stolica Polski to również mała zmiana gdyż zawsze obóz odbywał się w Bydgoszczy. Jednak przed najważniejszym sezonem Olimpijskim w kadrze biathlonu coś nowego raczej nie zdziwi.

 

W tym momencie na zgrupowaniu są Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, Kamila Żuk oraz Kinga Mitoraj. Nie ma Magdaleny Gwizdoń jednak zawodniczka dotrze tydzień później.

I choć wydawać by się mogło, że obóz na hiszpańskiej wyspie będzie wypoczynkowy, to zawodniczki już po pierwszych dniach zgodnie twierdzą, że swoje napracować się muszą, jednak w takich okolicznościach przyrody to sama przyjemność.

Biathlonistki z dużym zaangażowaniem podchodzą do nowego sezonu, Weronika Nowakowska w radiowej rozmowie cieszy się ze zmian, jakie nastąpiły i jest pełna optymizmu. Miejmy nadzieję, że zawodniczki stworzą upragniony „dream team” i w nowym sezonie będziemy mogli oglądać je w głównej roli.

 

Rozmowę Weroniki Nowakowskiej możemy zobaczyć tutaj:

LINK

zdjęcie:profil FB Weroniki Nowakowskiej

 

Natalia Surdyka