podium

 Sezon biathlonowy, biegowy, zimowy dobiega końca. Jednak na krajowym podwórku będziemy mogli zobaczyć w rywalizacji niektórych zawodników. Już w przyszłym tygodniu odbędą się MP w biathlonie, a tymczasem wczoraj i dziś odbył się Międzynarodowy Puchar Karkonoszy w biathlonie na Polanie Jakuszyckiej.

 

 

Zawodnicy w obydwu dniach startowali w biegach sprinterskich. Dużo rozstrzygnięć na mecie można było się spodziewać, jednak mniej faworyzowani zawodnicy również pokazali się z dobrej strony.

W kategorii młodzików młodszych zwyciężył Konrad Badacz, zawodnik zwyciężał praktycznie w tym sezonie wszystko i potwierdził swoją dominację na koniec sezonu. W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt zwyciężyła Maja Michalik.

Wśród młodzików zwyciężył Marcin Zawół przed Marcinem Kaczanowskim, na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Ogorzałek.

Dziewczęta w tej samej kategorii musiały uznać wyższość Karoliny Mielcarek, która pomimo dwóch karnych rund zwyciężyła z drugą na mecie Magdą Żebrowską o niespełna minutę.

 

Wojciech Filip, nie dał dziś szans startującym w kategorii juniora młodszego. Zawodnik pudłował dziś trzykrotnie i drugiego na mecie Wojciecha Janika pokonał o ponad minutę, trzecie miejsce należało do Krystiana Kałużnego. Warto dodać, iż zawodnicy to reprezentanci jednego klubu UKN Melafir Czarny Bór, i w tej kategorii wiekowej zajmują miejsca w czołówce praktycznie przez cały sezon.

 

W juniorkach młodszych zwyciężyła Paulina Wąsala, która drugą na mecie Marcelinę Badacz, wyprzedziła o 16 sekund. Obie zawodniczki również ten sezon mogą zaliczyć do udanych, gdyż również przodowały na wynikach zawodów krajowych.

 

Kategoria juniorek to popis Kamili Żuk, która w tej kategorii wiekowej nie ma sobie równych. Drugie miejsce zajęła Patrycja Rutecka, a trzecie miejsce należało do Klaudii Szpak.

Wśród mężczyzn zwyciężył Michał Gach, który o 50 sekund pokonał swojego klubowego kolegę Pawła Leję, jednak ten zawodnik pudłował dwukrotnie więcej.

Wśród seniorów zwyciężył Mateusz Janik, przed Tomaszem Jurczakiem. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Piasecki z AZS AWF Katowice.

 

Natalia Surdyka