Kolodziejczyk_Adam_biathlon.com.pl

Tak słabego sezonu w polskim biathlonie nie było od lat, a dokładnie od igrzysk w Salt Lake City. Nieudana zima, a zwłaszcza jej kluczowa część, jaką były mistrzostwa świata w Hochfilzen, przyniosła zmiany w sztabie szkoleniowym. Do dymisji podał się trener Adam Kołodziejczyk, a do dyspozycji zarządu oddał się Tomasz Sikora. 

 

Żadna z Polek nie była w stanie wystartować w prestiżowym biegu ze startu wspólnego przeznaczonym dla 30 najlepszych PŚ i MŚ. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy od 8 (!) lat, a przecież Monika Honisz właśnie w tej konkurencji w 2013 roku zdobyła brąz. I choć przez lata pracy trenera Kołodziejczyka, który kadrę przejął w 2011 roku po Norwegu, Jonie Arne Enevoldsenie, Poldki biathlon odżył, trwający wciąż sezon przyniósł same rozczarowania.

 

- Nikt z nas nie jest zadowolony, wyniki są marne- mówił Tomasz Sikora jeszcze w Hochfilzen w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej, Tadeuszem Kądzielą. Wówczas nie chciał jednak mówić nic więcej ani czegokolwiek podsumowywać, ponieważ mistrzostwa jeszcze trwały Jednak czas wniosków i konkluzji przyszedł tuż po światowym czempionacie – 21 lutego w czasie rozmowy z Zarządem Polskiego Związku Biathlonu. Wówczas trener Adam Kołodziejczyk zrezygnował z funkcji szkoleniowca reprezentacji, a Tomasz Sikora oddał się do dyspozycji Zarządu.

 

O ile jeszcze Polki strzelają tej zimy całkiem nieźle, o tyle biegowa forma pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Najlepsza w PŚ Monika Hojnisz jest dopiero 30., dwie pozycje niżej plasuje się Magdalena Gwizdoń. Decyzje Kołodziejczyka to odpowiedź nie tylko na słabe wyniki, ale i na publiczne wypowiedzi zawodniczek i ich niechęć do współpracy ze szkoleniowcem. Jak widać, kobiecy biathlon w biało-czerwonym wydaniu potrzebują zmian, ale te formalnie przyniesie dopiero kolejny sezon, ponieważ do końca trwającej zimy, kiedy zawodniczki będą rywalizować jeszcze trzykrotnie, dalej opiekę sprawować będzie duet Kołodziejczyk&Sikora.

 

KaEn

źródło: biathlon.com.pl / wyborcza.pl

fot. biathlon.com.pl