PZN

Polski Związek Narciarski ogłosił niedawno składy grup szkoleniowych na sezon 2015/2016. Nie obyło się bez poważnych zmian również w narciarstwie alpejskim. Zwiększyła się ich liczebność i pojawili się nowi zawodnicy. W kadrze kobiet zwolniło się stanowisko trenera, który zostanie wyłoniony w konkursie.

 

Zarówno kadra męska jak i żeńska będzie składać się z 4 osób. Trenerem panów nadal będzie Słowak Vlado Kovar, który objął tę posadę w 2010 roku. W nominacjach narciarzy pominięty został w tym roku wieloletni członek naszej kadry narodowej Maciej Bydliński. W poprzednim sezonie zajął on m.in. 12. miejsce w Pucharze Świata w superkombinacji w Kitzbühel. W kadrze pozostał natomiast Michał Jasiczek, a dołączą do niego brat Jędrzej, Piotr Habdas i Szymon Bębenek.

 

Kadrę kobiet dotychczas stanowiły Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel i Sabina Majerczyk. Nasza najlepsza alpejka, Karolina Chrapek, która zdominowała ostatnie Mistrzostwa Polski zdobywając na nich 3 złote i 1 brązowy medal, postanowiła jednak zakończyć karierę. Nowymi twarzami w kadrze narodowej będą Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska. W związku z tym, że dotychczasowy trener naszych alpejek - Marcin Orłowski - pożegnał się ze swoją posadą, PZN ogłosił konkurs na nowego trenera. Oferty będą przyjmowane do 7 maja, natomiast wybór szkoleniowca zostanie dokonany 11 maja.

 

Można zauważyć, że nasze obie kadry zostały zwiększone i jednocześnie mocno odmłodzone. Najstarsza w tym gronie jest 22-letnia Sabina Majerczyk, zaś najmłodsi są Szymon Bębenek i Piotr Habdas, którzy mają 17 lat.

 

Marek Cielec

 

Źródło: Anna Karczewska/pzn.pl