liga MOZN

Nie w Rytrze 23. stycznia, lecz w Kluszkowcach 29. dnia tegoż miesiąca miała miejsce trzecia odsłona tegorocznej Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w narciarstwie zjazdowym Brugi Cup 2015. Powodem tej zmiany były niekorzystne warunki jakie panowały w Rytrze przed tygodniem. Zatem młodzi narciarze już po raz trzeci w tym sezonie mieli okazję uczestniczyć w zawodach MOZN w ośrodku Czorsztyn-Ski (w zawodach otwarcia MOZN i w I edycji Ligi). W rywalizacji gigantowej wzięło udział 301 zawodników.

 

Prezentację wyników zaczynamy jak zwykle od najmłodszych, czyli Dziecko C (2007-2009). Po dwukrotnym zajęciu drugiego miejsca przez Hannę Nawalaniec (FRAJDA ZAKOPANE), tym razem nie było na trasie żadnej zawodniczki z tej kategorii, która byłaby w stanie pojechać od niej szybciej na całym odcinku. Główna faworytka – Helena Cukier otrzymała dyskwalifikację, a do czołowej trójki weszły Zuzanna Majerczyk (RUSIŃ-SKI) i Zuzanna Stachowska (MTN).

 

Po raz trzeci zwyciężył wśród chłopców Kazimierz Ziółkowski (WKN) ze sporą przewagą nad towarzyszami z podium Stanisławem Pleti (IKATUR SKI CLUB) i Grzegorzem Galicą (FRAJDA ZAKOPANE).

 

Nikola Komorowska (Tatra Ski Academy) to triumfatorka rywalizacji w grupie Dziecko B (2005-2006). Na kolejnych pozycjach były Magdalena Bańdo (F2 Dawidek Team.pl) i Hanna Zięba (Tatra Ski Academy). U chłopców wzorowo spisał się Stefan Ziobrowski (Tatra Ski Academy) odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Iwo Kozakiewicz (U.K.S. „Zakopiański”) zajął drugie miejsce, a Mikołaj Czubak trzecie (IKATUR SKI CLUB).

 

W kategorii Dziecko A znów sprawa wygranej rozstrzygała się między Patrycją Florek (Narciarnia Nowy) a Anną Skarbek Malczewską (K.S Firn). Tym razem wyżej znalazła się Patrycja. Dołączyła do nich na podium Emilia Żółtek (RUSIŃ-SKI). Najlepszym chłopcem okazał się Jan Zakrzewski (IKATUR SKI CLUB). Jedno miejsce niżej znalazł się Błażej Budz (RUSIŃ-SKI), a tuż za nim Marek Zwijacz (UKS REGLE).

 

Maja Chyla (YETI), Katarzyna Wójcik (Narciarnia Nowy), Angelika Mazur (SPORT SZOK) – taka kolejność ukształtowała się na górze końcowej listy rankingowej zawodów Juniorek C (2001-2002). Wśród juniorów najlepszy czas uzyskał Mateusz Bucki (KNN Siepraw-Ski). Na drugiej pozycji uplasował się jego klubowy kolega Sebastian Klik, zaś na trzeciej Mikołaj Ferek (SPORT SZOK).

 

W grupie Juniorek B (1998-2000) z wygranej cieszyła się Karolina Pieprzak (KSS Szkoła Mistrzów). Do pełni szcześcia niewiele brakło Zosi Dulczewskiej (SPORT SZOK), ale drugie miejsce było dla niej tym razem nie do przeskoczenia. Najlepszą trójkę uzupełniła Natalia Matusiak, reprezentantka klubu Narciarnia Nowy. Klub ten miał swoich dwóch przedstawicieli na podium chłopców z tej grupy wiekowej, ale tylko na drugim i trzecim miejscu. Byli to Piotr Krawczyk i Wiktor Szczygieł. Na lepszą lokatę nie pozwolił im Norbert Wróbel (KSS Siepraw-Ski), który zwyciężył z przewagą ponad 2 sekund.

 

Po raz kolejny popis swoich umiejętności dali w kategorii Junior A Zofia Stelmach i Antoni Szczepanik z klubu SPORT SZOK triumfując tym roku po raz trzeci. Do tej pory mają oni 100% skutecznosć  Obok Zofii na podium były jeszcze Ola Gurba (KN MAGURA P&P) i Kinga Marek (MKS BABIA GÓRA). Antkowi Szczepanikowi towarzyszył natomiast imiennik i kolega klubowy – Dulczewski oraz Jan Wydro (YETI).

 

Kolejna IV edycja LIGI odbędzie się 2 lutego w stacji narciarskiej SUCHE-SKI

 

Marek Cielec