liga MOZN

Kolejnym – drugim przystankiem XXVII Ligi MOZN Brugi Cup 2015 w narciarstwie zjazdowym był dziś ośrodek Hawrań w Jurgowie. Zawodnicy znów mieli okazję zmierzenie się ze sobą w slalomie gigancie, podobnie jak w zawodach inaugurujących w Kluszkowcach.

 

W kategorii Dziecko C -Dziewczynki (2007-2009) drugie zwycięstwo w tegorocznej lidze odniosła Helena Cukierc (FRAJDA ZAKOPANE). Hanna Nawalaniec (FRAJDA ZAKOPANE), która w Kluszkowcach była druga – tym razem musiała jeszcze ustąpić miejsca Magdzie Bieli (Tatra Ski Academy) i zadowolić się pozycją trzecią.

Identyczny skład i kolejność  miejsc miało podium po rywalizacji chłopców. Znaleźli się na nim zatem kolejno Kazimierz Ziółkowski WKN), Mikołaj Tusiewicz (MKS Skrzyczne) i Stanisław Pleti (IKATUR Ski Club).

 

Magdalena Bańdo (F2 Dawidek Team.pl) zwyciężyła z kolei w starszej grupie wiekowej – Dziecko B (2005-2006). Nikola Komorowska była druga (Tatra Ski Academy), a Ewa Zwijacz trzecia (UKS REGLE).

Najlepszym chłopcem okazał się Iwo Kozakiewicz (U.K.S,,Zakopiański''). Po jego prawej stronie (miejsce drugie) na podium stanął Marcel Chyc (UKS Mitanski Zakopane), a po lewej (miejsce trzecie) Mikołaj Czubak (IKATUR Ski Club).

 

Najlepszą dziewczynką z roczników 2003-2004 (Dziecko A) w dzisiejszych zawodach była Anna Skarbek Malczewska (K.S FIRN). Wysokie umiejętności pokazała także Patrycja Florek (Narciarnia Nowy), co pozwoliło na zajęcie drugiej lokaty. Do trójki z najkorzystniejszym czasem weszła także Antonina Sawicka (KS MMS DENDYSSKI).

U chłopców bez większych problemów zwyciężył Błażej Budz (Rusiń-ski). Przy dwóch kolejnych pozycjach na liście wyników zapisali się Jan Zakrzewski (IKATUR Ski Club) i Maciej Grzegorzewski (WKN).

 

Wśród juniorek C (2001-2002) szczególnie wykazała się Aniela Sawicka (KS MMS DENDYSSKI). Pierwsze miejsce przypadło właśnie jej, ale niewiele gorzej spisały się Maja Chyla (Yeti) sklasyfikowana na miejscu drugim i Maja Zakrzewska (IKATUR Ski Club) z miejsca trzeciego.

W męskim gronie wszystkich swoich rywali pokonał Mateusz Bucki (KNN Siepraw-ski). Drugie miejsce w rankingu wywalczył Wojtek Dulczewski (Sport Szok), a trzecią Sebastian Klik (KNN Siepraw-ski).

 

Wszelkie starania Karoliny Pieprzak (KSS Szkoła Mistrzów) i Larysy Lubowieckiej (Glosator) w walce o pierwsze miejsce w kategorii Juniorka B (1999-2000) okazały się bezskuteczne, gdyż musiały się one uznać wyższość Zosi Dulczewskiej (Sport Szok) i zadowolić się odpowiednio drugą i trzecią pozycją.

Spośród juniorów najlepszą formę zaprezentował Michał Michalik (KKN Siepraw-ski). Z dobrej strony pokazali się również Norbert Wróbel (miejsce drugie, KKN Siepraw-ski) i Piotr Krawczyk (trzecie, NARCIARNIA Nowy).

 

Juniorki A (1996-1998) Zofia Stelmach (Sport Szok) i Ola Gurba (KN Magura P&P) zdołały obronić swoje pozycje z Kluszkowców (pierwszą i trzecią). „Nową” zawodniczką na podium była Paulina Szybkowska (MUKS Śmig), której przypadło miejsce drugie.

Swoją dominację w grupie Junior potwierdził Antoni Szczepanik (Sport Szok) zaliczając drugi świetny występ dający mu pewną wygraną. Na drugiej lokacie znalazł się Antoni Dulczewski (Sport Szok), a na trzecim Wojciech Gurgul (Sport Szok).

 

W dalszym ciągu kontynuujemy zmagania gigantowe, a kolejną stacją w Lidze MOZN w narciarstwie zjazdowym będzie Rytro 23. stycznia.

 

Marek Cielec