Chociaż pogoda za oknem nie rozpieszcza narciarzy, a pokrywa śnieżna z dnia na dzień robi się coraz cieńsza to w Kluszkowicach zrobiono wszystko, aby udało się rozegrać zawody otwarcia sezonu MOZN 2014/2015 o Puchar PZU w slalomie gigancie i efekt końcowy był pozytywny. Udział w zmaganiach wzięło 150 zawodników podzielonych na 6 kategorii wiekowych z roczników od 1996 do 2009.

 

W kategorii Dziecko C dziewcząt zwyciężyła Hanna Nawalaniec. Kolejne dwie zawodniczki w klasyfikacji to Anielka Walczuk i Aleksandra Fronczak. Spośród chłopców najlepszy wynik uzyskał Stanisław Pleti, który zdecydowanie pokonał będącego na drugim miejscu Wojciecha Wielgusa i trzeciego w dzisiejszych zawodach Kazimierza Chmielewskiego.

 

W rywalizacji roczników 2005-2006 (Dziecko B) bezkonkurencyjna była Julia Szewczyk. W sekundzie straty do triumfatorki zmieściły się dwie narciarki - Oliwia Aziewicz i Ewa Zwijacz.

Bernard Bryk to z kolei zwycięzca w grupie chłopców. Na podium zasłużyli sobie także Iwo Bors i Michał Wielgus.

 

Kolejna kategoria to Dziecko A (2003-2004). Matylda Rafalska, Aleksandra Bubieńczyk, Patrycja Florek to kolejność zawodniczek na pierwszych trzech miejscach. Różnice między dziewczętami były naprawdę niewielkie. Pierwsze i drugie miejsce dzieliło zaledwie 0.01 s, a kolejna alpejka miała stratę 0.17 s. Złudzeń nie mogli mieć konkurencji Błażeja Budza. Odniósł on pewną wygraną nad pozostałymi zawodnikami, w tym drugim w klasyfikacji Mikołajem Sosnowskim i trzecim – Piotrem Szelągiem.

 

O podium w kategorii Juniorka C (2001-2002) walczyły zaledwie cztery zawodniczki. Jedna z nich popełniła błąd na bramce w związku z czym wszystkie, które dotarły regulaminowo do mety mogły cieszyć się z obecności w najlepszej trójce. A były to kolejno: Karolina Król, Julia Pleti i Adrianna Kąkol. Dwukrotnie większa była liczba chłopców w tej grupie wiekowej. Na pierwszej pozycji sklasyfikowano Mateusza Hurkała. Tuż za nim był Szymon Chęsiak, a następnie Jakub Wolski.

 

Niestety także ubogi był skład Juniorek B (1999-2000). Dominowały w nim zawodniczki klubu FRAJDA ZAKOPANE, które miały na wyłączność całe podium. Najlepszą z nich była Weronika Walas, a towarzyszące koleżanki na drugim i trzecim miejscu to Natalia Gąsienica i Katarzyna Kurzydło. Pewni miejsca na podium w przypadku uniknięcia dyskwalifikujących błędów na trasie mogli być chłopcy, gdyż startowała tylko trójka. Ostatecznie Wadim Czaja jako zwycięzca i Dawid Ambroż jako drugi alpejczyk tych zawodów byli jedynymi, którzy mogli stanąć na podium.

 

Zaledwie dwie dziewczęta z kategorii Juniorka A (1996-1998) zgłosiły się do rywalizacji w Kluszkowicach. Walka o triumf toczyła się między Wioletą Polaczek a Kingą Marek, z której zwycięsko wyszła ta pierwsza. Trasę giganta z grona Juniorów A najszybciej pokonał Piotr Palichleb. Na kolejnych dwóch pozycjach uplasowali się Marcin Bednarczyk i Filip Storożuk.

 

Wyniki: http://www.mozn.pl/2015/zow2015.pdf

 

Marek Cielec

od redakcji:

Ścisła współpraca Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich oraz Ligi alpejskiej MOZN bedzie widoczna na naszym portalu. Od tego sezonu będziemy prezentować wyniki także alpejskiej ligi szkolnej.