alpejskie

Numer 1. na plastronie zobowiązuje. Henrik Kristoffersen (na zdjęciu) startujący w zawodach Pucharu Świata w slalomie w Levi z pierwszym numerem, wywalczył także pierwsze miejsce na koniec. Młody Norweg już drugi sezon śmiało poczyna sobie w czołówce alpejczyków.

 

Po pierwszym przejeździe najwyżej na liście rankingowej znajdował się Marcel Hirscher. Jednak jego przewaga nad drugim Kristoffersenem nie była spora – wyniosła jedynie 0.06 s. Norwegowie mieli spore powody do zadowolenia także za sprawą drugiego ze swych rodaków – Sebastiana-Fossa Solevaaga, który plasował się na trzeciej lokacie, mimo iż ruszał dopiero jako 21. Stok w Levi przygotowany był bardzo dobrze, o czym świadczyć może obecność na wysokich miejscach zawodników z dalszymi numerami jak np. Włoch Cristian Deville, który plasował się na 15. miejscu z numerem 70.

 

Finałowy przejazd spowodował zamianę zawodników na dwóch pierwszych miejscach. Świetny, najlepszy w drugiej części rywalizacji czas uzyskał Kristoffersen. Niewiele gorzej spisał się Hirscher, ale musiał ustąpić Norwergowi pierwszeństwa i zadowolić się drugą pozycją. Trzeci wynik w drugim przejeździe uzyskał Felix Neureuther i dzięki temu przesunął się z 8. na 3. lokatę. Solevaag spadł jedno oczko niżej. Walkę o podium przegrał zaledwie o 0.01 s. Piąta lokata przypadła jednemu z najstarszych zawodników dzisiejszych zawodów, 36-letniemu Patrickowi Thalerowi, a za nim uplasował się Niemiec Fritz Dopfer. Ogromną stratę zanotował Adam Zampa. Słowak jednak dwukrotnie podchodził, dzięki czemu został sklasyfikowany i zdobył cenne punkty do klasyfikacji generalnej.  Na prowadzeniu w tej klasyfikacji umocnił się Hirscher. Drugi jest Fritz Dopfer, a trzeci Henrik Kristoffersen.

 

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, do Levi nie pojechał nasz specjalista od slalomu Michał Jasiczek.

 

Puchar Świata przeniesie się teraz za Ocean Atlantycki. 26 listopada pierwszy trening zjazdu w Lake Louise. Natomiast zjazd konkursowy przeprowadzony zostanie 29 listopada. Dzień później panowie rywalizować będą w super-G.

 

http://data.fis-ski.com/pdf/2015/AL/0112/2015AL0112RLR1.pdf Wyniki po 1. przejeździe

http://data.fis-ski.com/pdf/2015/AL/0112/2015AL0112RLR2.pdf Wyniki po 2. przejeździe

 

Marek Cielec

foto: dagbladet.no