alpejskie

Wczoraj myśli sympatyków narciarstwa alpejskiego skierowane były ku dalekiej Laponii, a dokładnie Levi, gdzie przeprowadzone zostały zawody w slalomie alpejskiego Pucharu Świata kobiet.

 

O godzinie 10:00 na trasę jako pierwsza wyruszyła Szwedka Frida Hansdotter. Wynik jaki uzyskała był na tyle dobry, że dość długo cieszyła się z prowadzenia. Z przebywania na miejscu przeznaczonym dla liderki zwolniła ją dopiero nieoczekiwanie Tina Maze z 13. numerem startowym. Nieoczekiwanie, gdyż ostatni raz Słowenka znalazła się na podium w slalomie niemal przed rokiem, właśnie w Levi. Została ona na prowadzeniu już do końca pierwszego przejazdu wyprzedzając Hansdotter o 0.39 s. W najlepszej trójce pierwszej części zawodów była druga ze Szwedek – Maria Pietilae-Holmner. Jej strata do Maze wyniosła 0.69 s. Niespodzianką był słaby występ współliderki Pucharu Świata i zwyciężczyni klasyfikacji slalomowej z ubiegłego sezonu Mikaeli Shiffrin. Młoda Amerykanka zajmowała na półmetku odległą jak na jej możliwości, 14 pozycję. Jedyna Polka w stawce 65. zawodniczek – Sabina Majerczyk niestety nie ukończyła pierwszego przejazdu.

 

Drugi przejazd nie zmienił sytuacji na dwóch pierwszych miejscach. Frida Hansdotter nieco zmniejszyła stratę do 0.34 s, ale nie zdołała pokonać Maze, która ostatecznie odniosła zwycięstwo. Po słabym otwarciu sezonu w Solden, na twarzy Słowenki znów mógł zagościć szeroki uśmiech. Na najniższy stopień podium przebiła się z lokaty piątek Austriaczka Kathrin Zettel. Różnica czasowa między nią, a triumfatorką dzisiejszej rywalizacji to 0.52 s. Pietilae-Holmner spadła o jedną lokatę w porównaniu do pierwszej części zawodów. Kolejne miejsca przypadły Norweżce Ninie Loeseth i Kanadyjce Marie-Michelle Gagnon.

 

Wyniki po 1. przejeździe http://data.fis-ski.com/pdf/2015/AL/5115/2015AL5115RLR1.pdf

Wyniki po 2. przejeździe http://data.fis-ski.com/pdf/2015/AL/5115/2015AL5115RLR2.pdf

 

Marek Cielec

foto: sportowepodhale.pl