alpejskie

Po trzech tygodniach od zawodów otwarcia alpejskiego Pucharu Świata, w końcu nadszedł czas na kolejne. Już jutro pierwszy slalom w ramach tego cyklu. Miejscem rywalizacji będzie fińskie Levi.

 

Sobota to dzień, w którym na trasie Levi Black ścigać będą się panie. Dla panów przeznaczona została niedziela. Dzisiaj o godzinie 18 odbyła się ceremonia otwarcia, a 15 minut później losowanie numerów startowych kobiet.

 

Na początku zawodów zaprezentują się dwie Szwedki: Frida Hansdotter i Maria Pietila-Holmner. Po nich wyruszy na trasę Bernadette Schild, Na pewno będzie starała się godnie zastąpić swoją siostrę Marlies będącą wybitną slalomistką, która już karierę zawodniczą zakończyła. Główna faworytka do zwycięstwa – Mikaela Shiffrin pojedzie z numerem czwartym. Gospodarze, po odejściu Tanji Poutiainen na sportową emeryturę, będą musieli długo czekać na występ swojej zawodniczki. Najwcześniej z numerem 43. wystartuje Merle Soppela. Jeszcze większą cierpliwością będą musieli się wykazać Polacy. Sabina Majerczyk zaprezentuje się dopiero pod sam koniec zmagań. Polska narciarka dostała 61. numer startowy. Mimo niekorzystnej pozycji jeszcze przed zawodami, liczymy, że uda jej się wywalczyć dużo lepsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

W pierwszym przejeździe do pokonania będzie 67 bramek, w tym 65 bramek skrętnych. Ustawiaczem pierwszego przejazdu jest trener norweskich alpejek Tim Gfeller. A drugiego szef sztabu trenerskiego od konkurencji technicznych w kadrze francuskich alpejek Frederic Perrin.

 

Program sobotnich i niedzielnych zawodów:

 

Sobota, 15 listopada 2014
10.00, slalom kobiet – pierwszy przejazd
13.00, slalom kobiet – drugi przejazd

 

Niedziela, 16 listopada 2014

10.00, slalom mężczyzn – pierwszy przejazd
13.00, slalom mężczyzn – drugi przejazd

 

LISTA STARTOWA

foto: sportowepodhale.pl

Marek Cielec