Mistrzostwa Polski Informatyków w narciarstwie alpejskim

W dniu 15 lutego 2014 roku (sobota) na stokach Skrzycznego w Szczyrku odbędą się Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim. Imprezę skipol.pl obejmuje patronatem.

 

Mistrzostwa Polski Informatyków mają swoją tradycję mocno osadzoną wśród osób związanych z tą branżą. Są wśród nich managerowie wysokiego i średniego szczebla zarządzających zarówno w firmach komercyjnych jak i instytucjach sektora publicznego i samorządowego. Najlepszą referencją w tym zakresie są listy zawodników w poszczególnych kategoriach które PTI prezentuje nieprzerwanie (za wyjątkiem roku 2002) od 10 lat na swojej stronie. Nie brak wśród startujących także prominentnych przedstawicieli świata nauki związanych z Informatyką. Impreza jest przede wszystkim dużym towarzyskim wydarzeniem, o dobrych konotacjach, gdzie zarówno w plenerze jak i w trakcie uroczystej kolacji kończącej zawody istnieje możliwość swobodnej wymiany poglądów i rozmów. Zazwyczaj z imprezy prezentowana jest obszerna relacja prasowa w jednym z periodyków związanych z branżą.

 

Tegoroczna edycja MPI będzie rozgrywana we wszystkich kategoriach wiekowych i klasyfikacjach wskazanych w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.mpi.pti.org.pl  Miejscem imprezy będzie trasa FIS na stokach Skrzycznego.

 

W ramach organizowanych Mistrzostw, Patronat Honorowy objął burmistrz miasta Szczyrk, Pan Wojciech Bydliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczyrku, Pan Antoni Byrdy, a także Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Pan Apoloniusz Tajner.  Zawody zostały objęte Patronatem Medialnym TVP Katowice, Polskiego Radia Katowice, a także portali internetowych -  Indata Software SA oraz Wydawnictwo Family Cup Sp z o.o.

 

Organizowana już po raz piętnasty impreza odznacza się dużymi walorami zarówno sportowymi, jak i integracyjno-towarzyskimi, a dzięki przychylności burmistrza miasta Szczyrk i wieloletniej współpracy wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz zimowych imprez.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Zawodach!

 

Tyle od organiztorów MP, my ze swojej strony liczymy na to, że uda nam się namówić Polskie Towarzystwo Informatyków na organizację Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym.

 

/KaCe/