podmenu

Inne sporty - Skoki narciarskie

images/Sezon2012-2013/Seifriedsberger%20fischersports.jpg

PŚ w Trondheim: Dominacja Seifriedsberger na treningach, chińska sensacja!


Dzisiejszego dnia na skoczni w Trondheim odbyły się treningi przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Świata pań w skokach narciarskich. Zostały one zdominowane przez Jacqueline Seifriedsberger.


Austriaczka oddała najdłuższy skok w pierwszej serii treningowej uzyskując 97,5 metrów, a w drugiej skoczyła tyle samo z obniżonego rozbiegu. Trzeci trening zawodniczka odpuściła.

Pod jej nieobecność najlepiej punktowany skok oddała Chinka Qi Liu, sprawiając olbrzymią niespodziankę, lądując na 99,5 metrze.

Dobre skoki zaprezentowała także Sarah Hedrickson, zajmując odpowiednio 2.,4. oraz 3. lokatę. W najdłuższym skoku, Amerykanka poszybowała na odległość 97,5 metrów. Warto również podkreślić występ Anette Sagen, która w trzeciej serii treningowej oddała najdłuższy skok dnia, lądując równo na 100 metrze.

Ani jednego skoku nie oddała zdobywczyni kryształowej kuli za ten sezon, czyli Sara Takanashi.

WYNIKI

fot.fischersports.com

Emil Dudzik

Komentarzy: 0

2013-03-14 13:32

Czytaj więcej

Pobiegali na rakietach śnieżnych


Informowaliśmy już o wynikach biegowych z Bystrzycy Kłodzkiej, a dokładniej rzecz biorąc ze Spalonej, a teraz czas nadszedł na rezultaty zawodów z nieco innej beczki! Braliście udział w zmaganiach biegowych na śnieżnych rakietach? Zapraszamy do lektury!


10 lutego 2013 r. w Spalonej gm. Bystrzyca Kłodzka odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegach na Rakietach Śnieżnych „Rakietna 2013". Zawody ukończyło 36 mężczyzn oraz 26 kobiet. Trasa była dość wymagająca i 4 osobom nie udało się dobiec do mety

Mężczyźni rywalizowali na trasie 7,5 km. Trasa liczyła 3 pętle x 2,5 km. Trzy miejsca na podium zajęli bracia Bogdanowie reprezentujący ULKS Bystrzyca Kłodzka. Mistrzem polski został Roman Bogdał – czas: 41 minut, 46 sek, drugie miejsce zajął Paweł Bogdan – czas: 44 min, 58 sek, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Bogdan z czasem 51 min. 34 sek.

Natomiast kobiety miały do pokonania 5 km, dwie pętle po 2,5 km każda. Rywalizację wśród kobiet zdominowały Wrocławianki. Mistrzynią Polski została Anna Dziedzic, której pokonanie trasy zajęło 42 min. 04 sek. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Dominika Leszczyńska – czas 42 min. 37 sek oraz Monika Danielewska – czas: 44 min. 37 sek.

Zawody odbyły się w słonecznej pogodzie oraz przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności. Zawodnicy na mecie byli zgodni, iż bieganie na rakietach śnieżnych jest o wiele bardziej meczące niż bieganie na nartach biegowych. Biegi na rakietach śnieżnych stają się coraz bardziej popularną formą aktywności ruchowej w okresie zimowym, stąd nadzieja, że w przyszłym roku zainteresowanie zawodami będzie jeszcze większe.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Krystian Dziedzic i Piotr Walkowiak

Komentarzy: 0

2013-02-19 19:40

Czytaj więcej
images/Sezon2012-2013/inne/Maysz%20Adam.png

Adam Małysz komentatorem Eurosportu


Adam Małysz, najwybitniejszy polski  skoczek narciarski w historii, w sezonie 2012/2013 będzie współkomentatorem konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w stacji Eurosport. "Orzeł z Wisły" za mikrofonem studia na warszawskim Służewcu zasiądzie już w przyszłym tygodniu podczas relacji z zawodów o Puchar Świata rozgrywanych w Lillehammer.


Jednocześnie o czterokrotnym zdobywcy Kryształowej Kuli nie zapomniała paryska centrala Eurosportu, która postanowiła przedłużyć umowę z Małyszem dotyczącą krótkich komentarzy Polaka dotyczących chociażby specyfiki skoczni i innych ciekawostek. Wypowiedzi czterokrotnego Mistrza Świata będą emitowane w 59 krajach w czasie relacji z zawodów Pucharu Świata w skokach.

Nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowany rolą komentatora skoków w Eurosporcie. Z jednej strony czuję lekki stres, jak mój komentarz odbiorą widzowie, z drugiej strony to wielka radość, że rozpocznę od zawodów w Lillehammer, skąd mam wiele fantastycznych wspomnień, o których postaram się też opowiedzieć. Z niecierpliwością czekam więc na start sezonu. - powiedział portalowi eurosport.onet.pl Adam Małysz.

Andrzej Grabowski

Komentarzy: 0

2012-11-16 13:36

Czytaj więcej
images/Sezon2012-2013/inne/polichronidis%20nico.png

Nico Polichronidis pierwszym greckim skoczkiem narciarskim

31. października na łamach naszego portalu   informowaliśmy o zgłoszeniu do udziału w Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme siedmiu przedstawicieli biegów narciarskich i jednego skoczka narciarskiego. O ile zgłoszenie biegaczy i biegaczek nie było dla nikogo zaskoczeniem, bowiem Grecy nie raz startowali na MŚ czy IO w tej konkurencji, to już zgłoszenie skoczka narciarskiego było dla wszystkich zaskoczeniem. W przeciągu 10 dni przez wszystkie fora internetowe na stronach o sportach zimowych przewijało się tylko jedno nazwisko - Nico Polichronidisa. I właśnie to on będzie pierwszym greckim skoczkiem narciarskim na wielkiej międzynarodowej imprezie.

Nico Polichronidis (obecnie na stronie fis-ski.com występujący jako Polychronidis) urodził się 8. listopada 1989 roku jako syn Niemki i Greka. Od siódmego roku życia reprezentował klub SC Oberstdorf. Nico był nieźle zapowiadającym się juniorem - dwukrotnie zdobył tytuł indywidualnego vice-mistrza Niemiec Juniorów (najpierw juniorów młodszych, później juniorów). Jego debiut w oficjalnych zawodach międzynarodowych przypadł 2. października 2004r. w słoweńskim Kranj poczas zawodów Alpen Cup, gdzie zajął 23. miejsce. W Pucharze Kontynentalnym zadebiutował 4. lutego 2006r. w Villach - zajął wtedy 37. miejsce. Jego największy sukces w barwach naszych zachodnich sąsiadów przypadł na dzień 14. marca 2009 roku, kiedy to w Pragelato zajął 3. miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Ostatni raz w barwach Niemiec wystartował 16. stycznia 2011 roku podczas FIS Cup-u w Szczyrku - zajął wtedy 22. miejsce. Następnie odcierpiał kilkunastomiesięczną karencję związaną ze zmianą przynależności narodowej, po czym został zgłoszony przez Grecki Związek Narciarski do FIS-u jako reprezentant Grecji. Jako Grek w biografiach FIS występuje niemalże od swoich 23. urodzin.

Andrzej Grabowski
 

Komentarzy: 0

2012-11-10 01:57

Czytaj więcej

Skoczek narciarski z Grecji zgłoszony do Mistrzostw Świata!

Sensacyjne informacje możemy przeczytać na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata. Organizatorzy zakomunikowali, że reprezentacja Grecji zgłosiła do rywalizacji aż ośmiu sportowców. Nie byłoby to sensacją, gdyby w tym gronie nie znalazł się jeden skoczek narciarski!

Komentarzy: 1

2012-10-31 15:40

Czytaj więcej

Małysz kandydatem do Rady FIS

Jak informuje oficjalna strona PZN najlepszy polski skoczek ostatnich lat - Adam Małysz został wybrany przez związek na kandydata naszego kraju do Rady FIS.

Komentarzy: 0

2012-05-10 21:24

Czytaj więcej
Wielka Krokiew

ZAROBIĆ NA MAŁYSZU-JESZCZE.

Adam Małysz, postanowił zakończyć karierę.Prawo wielkiego mistrza i wielkiego człowieka.Jednak nie wszyscy do wielkości naszego mistrza z Wisły dojrzeli.

 

Pożegnalna impreza Adama na zakopiańskiej Krokwi jest -jak podaje min. Radio Zet-zagrożona.Otóż włodarze zakopiańskiego COS-u postanowili po raz ostatni zarobić na Małyszu.Normalną cenę za wynajem skoczni-18 tys zł-postanowili podnieść do..uwaga-200tys.zł, przecież to ostatnia szansa do skoku na kasę.Przykre, tym bardziej, że ostatnie paręnaście lat to właśnie Adam Małysz nabijał kasę COS-wi w Zakopanem.To Adam ściągał na skocznię dziesiątki tysięcy ludzi nabijając przy tym kabzę wszystkim wokół.Wstyd!Adamie, nie wiem czy nie lepiej wywozić zawodników jeepami na Malinkę, albo przenieść imprezę do Niemiec lub Norwegii..W innym kraju benefis zawodnikowi, który rodzi się raz na 100 lat zorganizowano by ZA DARMO!!

Autor: malkontent
Źródło: w
Komentarzy: 0

2011-03-10 10:14

Czytaj więcej

Wielkie otwarcie skoczni w Malince.

26-28.09.2008, Wisła Malinka, Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na igielicie.Nareszcie po latach czekania, ruszy skocznia w Malince.W ostatni weekend września ,właśnie na tym nowym obiekcie swoje MP rozegrają skoczkowie i kombinatorzy norwescy.Władze Wisły zapowiadają wizytę premiera i prezydenta RP, chociaż zamiast "i" powinno być "lub" biorąc pod uwagę estymę jaką do siebie pałają Ci dwaj politycy.W Wiśle zapowiada się wielkie święto, ale jak to zawsze bywa nie obejdzie się w tej beczce miodu bez łyżki dziegciu..Władze Wisły spodziewają się do 10tys. kibiców obserwujących konkursy.Chwalebne, tylko patrząc na skocznię trudno dojrzeć tam jakieś trybuny.Biorąc pod uwagę liczbę krzesełek można zaryzykować stwierdzenie, że konkurs obejrzy z 1000 osób, co najmniej połowa w charakterze wiewiórek.

Autor: bjoern
Źródło: w
Komentarzy: 0

2008-09-09 19:46

Czytaj więcej

Dubletowy sukces Polaków!

6.06.2008, Kranj (SLO),3 konkurs PK w skokach na igielicie.Do trzech razy sztuka.

 

Nasi skoczkowie po słabszych występach w Velenje wreszcie pokazali na co ich stać.Maciej Kot po skokach na odległość 110,5m (najdłuższy skok) i 104,5m stanął na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając o 0,9 punktu Stefana Hulę.Na najniższym stopniu podium uplasował się Słoweniec Primoz Pikl.Na trzynastym miejscu konkurs ukończył Marcin Bachleda, a Łukasz Rutkowski zajął 20 miejsce.W klasyfikacji generalnej letniego PK prowadzi Primoz Pikl, który z 220 punktami na koncie wyprzedza Niemca Pascala Bodmera (176pkt) i Macieja Kota (145pkt).FOTO:fot.Karolina Osenka/skijumping.plwyniki konkursu i klasyfikacji generalnej w załącznikach

Autor: bjoern
Źródło: w
Komentarzy: 0

2008-07-06 22:32

Czytaj więcej

Drugi raz w Velenje.Nasi lepiej.

5.07.2008 Velenje (SLO), drugi konkurs PK w skokach na igielicie.Drugi konkurs tegorocznego letniego PK w skokach zakończył się zwycięstwem Niemca Pascala Bodmera który wyprzedził Słoweńców Jure Sinkovca i Promoza Pikla.Dzisiaj zdecydowanie lepiej wypadli nasi reprezentanci.Maciek Kot i Stefan Hula zajęli odpowiednio 5 i 7 miejsce.Na 16 miejscu uplasował się Łukasz Rutkowski, a lider naszej ekipy Marcin Bachleda zakończył konkurs na 19 miejscu.wyniki w załaczniku

Autor: bjoern
Źródło: ski-jump.velenje.si/w
Komentarzy: 0

2008-07-05 20:29

Czytaj więcej

Pierwsze koty za płoty....

4.07.2008 Velenje (SLO), pierwszy konkurs PK w skokach na igielicie.Inauguracja letniego PK w skokach w tym roku ma miejsce w słoweńskiej miejscowości Velenje.We wczorajszym konkursie na skoczni HS-94 tryumfował reprezentant gospodarzy Primoz Pikl przed swoim krajanem Robertem Hrgotą i Czechem Lukasem Hlavą.Nasi reprezentanci nie popisali się szczególnie, chyba że za sukces uznamy 31 miejsce Łukasza Rutkowskiego.Wyniki w załączniku

Autor: bjoern
Źródło: ski-jump.velenje.si/w
Komentarzy: 0

2008-07-05 10:54

Czytaj więcej

XXIII Puchar burmistrza Bańskiej Bystrzycy (SVK)

28.06.2008, Bańska Bystrzyca (SVK).Konkurs skoków o IV Puchar Stefana Slivku.W ramach Pucharu Burmistrza Bańskiej Bystrzycy rozegrano po raz czwarty konkursy skoków o Puchar Stefana Slivku.W kategorii chłopców rocznik '93 i młodsi, na skoczni K-63 zwyciężył Jakub Przybyła z WKS Zakopane, przed Rafałęm Polinkiewiczem z KS Start Krokiew Zakopane i Węgrem Akosem Szilagyi.W konkursie skoków juniorów tryumfował reprezentant gospodarzy Tomas Zmoray, przed zawodnikami Wisły Ustronianki Tomaszem Byrtem , Arturem Brodą i Pawłem Słowiokiem.wyniki w formacie jpg w załącznikach.

Autor: kace
Źródło: Jakub Michalczuk/PZN
Komentarzy: 0

2008-06-30 09:59

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p