podmenu

Inne sporty - Skoki narciarskie

chmielewski michał

Chmielewski w podróży #1: Klingenthal ocieka skokami

Polacy uwielbiają skakać w Klingenthal. Z perspektywy kibica rudawska miejscowość oferuje nie tylko podziwianie konkursów.

Komentarzy: 0

2014-10-08 19:03

Czytaj więcej
skoki narciarskie

Jernej Damian: Zmiana trenera to dobra decyzja

Zwycięzca tegorocznej letniej Grand Prix do czołówki wrócił w wielkim stylu. Zrelaksowany Jernej Damjan po ostatnim konkursie cyklu opowiada o kulisach złej formy, relaksie z dzieckiem i poszukiwaniu ideału.

Komentarzy: 4

2014-10-05 10:00

Czytaj więcej
kubacki dawid

Dawid Kubacki: jestem skokowym tradycjonalistą

Reprezentant Polski ucieszył się na wieść o braku zmian w przepisach skoków. - Stare skoki miały swój klimat, szkoda, że się od tego ucieka – powiedział w Klingenthal „Mustaf” na ostatniej prostej do Pucharu Świata. Kubacki w rozmowie z Michałem Chmielewskim mówi o nowych przepisach, eliminowaniu błędów i planach na ostatnie tygodnie przed sezonem.

Komentarzy: 2

2014-10-04 07:23

Czytaj więcej
Podium Wisła

LGP w Wiśle: Peter Prevc zwycięża, Żyła 2.!

Peter Prevc  w bardzo dobrym stylu wygrał dzisiejszy konkurs Letniej Grand Prix w Wiśle- Malince. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzecie zwycięzca sprzed roku Andreas Wellinger.

Komentarzy: 0

2014-07-26 20:18

Czytaj więcej
Polska, skoki

LGP w Wiśle: Polacy wygrywają z miażdżącą przewagą!

Polacy w składzie: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch bezkonkurencyjnie wygrali dzisiejszy konkurs na skoczni w Wiśle Malince. Podium z ponad 45 punktową stratą uzupełnili Czesi i Austriacy.

Komentarzy: 0

2014-07-25 23:18

Czytaj więcej
Prevc

LGP Wisła: Prevc wygrywa kwalifikacje, wszyscy Polacy w konkursie

Peter Prevc okazał się najlepszy w czwartkowych kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego na skoczni HS 134 w Wiśle. W zawodach obejrzymy wszystkich 12- tu Polaków.

 

Komentarzy: 0

2014-07-24 20:01

Czytaj więcej
Skoki Wisła

Podsumowanie Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich

W dniach 19-20 lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Skoczkowie mieli okazje zaprezentować się kibicą zarówno w zmaganiach drużynowych jak i indywidualnych.

Komentarzy: 0

2014-07-20 14:49

Czytaj więcej

Fabian Ebenchoch poprowadzi szwajcarskie skoczkinie narciarskie


Nastąpiła pewna zmiana w szwajcarskiej kadrze skoczkiń narciarskich. Prym dowodzenia drużyną przejął Fabian Ebenchoch, były szkoleniowiec włoskiej kadry specjalistów kombinacji norweskiej.


Po absencji Svena Arnolda, Ebenchoch przystał na propozycję Szwajcarskiego Związku Narciarskiego, a tym samym będzie odpowiedzialny za właściwe przygotowanie zawodniczek do sezonu olimpijskiego. Warto wspomnieć, że zanim Fabian pracował z włoskimi kombinatorami norweskimi, spędził ponad 10 lat szkoląc austriackie oraz włoskie skoczkinie. Fabian nie tylko uznany jest za najbardziej doświadczonego trenera skoczkiń, lecz również pobił rekord w latach prowadzenia kadr narodowych.

Ebenchoch ma ogromne poparcie dyrektora sportowego Szwajcarskiego Związku Narciarskiego, Berniego Schoedlera. Sam zainteresowany twierdzi, że ten rok może okazać się bardzo przełomowy.

Piotr Walkowiak

Komentarzy: 0

2013-05-16 18:15

Czytaj więcej
images/SkokiNarciarskieKobietPajakAga/Melanie%20Hckert%20skisprungpol.jpg

Melanie Haeckert zwycięża w Kottmar


W niemieckim Kottmar, nieopodal polskiej granicy, jak co roku miały miejsce zawody w skokach narciarskich kobiet. Panie rywalizowały na skoczni o rozmiarze 51 metrów.


Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy, czyli Melanie Haeckert (VSC Klingenthal), która skoczyła na odległość 53 oraz 54 metrów. Drugie miejsce wywalczyła Czeszka Zdenka Pesatova (JKL Desna) (47m/52m), a podium uzupełniła jej rodaczka z tego samego klubu, Barbora Blazkova (46,5m/47m). W czołowej szóstce znalazły się również: Lucienne Hoppner (SV Stutzengrun) (47m/55m), Franziska Stoll (Skiclub Kottmar e.V.) (45,5m/45m) oraz Leonie Kindl (WSV Bad Freienwalde) (41m/45m).

fot. skisprungpol.com

Piotr Walkowiak

Komentarzy: 0

2013-05-12 22:04

Czytaj więcej

Amerykańskie skoczkinie w świetle sztuki


Po raz kolejny amerykańskie skoczkinie narciarskie zostały docenione. Tym razem ich wizerunki zostały ukazane w świetle nadzwyczaj ciekawej sztuki.


Za arcyciekawe fotografie zawodniczek odpowiada Jamie Clyde, która na co dzień zamieszkuje w Nowym Yorku, lecz jej korzenie sięgają dobrze znanego narciarstwu klasycznemu stanu Utah. Historia teamu Paolo Bernardiego zafascynowała kobietę do takiego stopnia, że postanowiła pomóc młodym dziewczynom właśnie poprzez fotografie, które można nabyć za dość sporą sumkę;). Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz skoczkiń. Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj

Piotr Walkowiak

Komentarzy: 0

2013-04-19 16:46

Czytaj więcej
images/Sarah%20Hendrickson%20Utah.jpg

Sarah Hendrickson nagrodzona specjalnym tytułem


We wtorek w Salt Lake City w stanie Utah miała miejsce lokalna gala "Governor's State Sport Awards". Na imprezie nie zabrakło specjalistów narciarstwa klasycznego, w tym zagościła skoczkini narciarska Sarah Hendrickson.


Aktualna mistrzyni świata kobiet z Val di Fiemme została uhonorowana tytułem Olimpijki roku. Zarząd wziął pod uwagę determinację, wolę walki oraz wyniki zawodniczki z minionego już sezonu. Przypomnijmy, że Sarah pochodzi i mieszka w Utah, a dokładniej rzecz biorąc w Park City. Dla lokalnych władz, mieszkańców jest niewątpliwym powodem do dumy.

Sama zainteresowana stwierdziła, że dla niej to zaszczyt i jest bardzo wdzięczna wszystkim mieszkańcom Utah za wszelką pomoc, bowiem bez nich nie osiągnęłaby tak wiele.

fot.facebook, Sarah Hendrickson

Piotr Walkowiak

Komentarzy: 0

2013-04-18 11:02

Czytaj więcej

PŚ 2013/2014: Znamy "urozmaicony" kalendarz startów kobiet


Po piątkowych obradach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Zurychu, zostały oficjalnie zatwierdzone kalendarze zawodów Pucharu Świata w sezonie olimpijskim 2013/2014.


Wyłączając Igrzyska Olimpijskie, panie rywalizować będą na skoczniach w 11 krajach, więc jest to skok o 1 miasto w górę, biorąc pod uwagę miniony sezon. Podobnie jak w zeszłym roku kobiety rozpoczną nową przygodę w Lillehammer (06.12.13), gdzie pierwszy start, w którym ujrzymy bohaterki będzie konkursem mieszanym...Skoczkinie sezon zakończą w Falun i to nie przypadkowo, bowiem zawody będą pełniły próbę przed mistrzostwami świata, które w szwedzkiej miejscowości rozegrane zostaną w 2015 roku. W Falun ujrzymy jedyny w całym sezonie nocny konkurs skoków kobiet.

Nowością w kalendarzu są niektóre miasta, które będą gościły zawody Pucharu Świata. Mowa o kanadyjskim Vancouver, rosyjskim Czajkowskim, austriackim Hinzenbach, znanym z Europejskiego Festiwalu Młodzieży rumuńskim Rasnovie oraz wspomnianym już szwedzkim Falun. Jedynie zagadką pozostaje niemiecka miejscowość, która rozegra imprezę w dniach 04-05.01.14.

W nadchodzącym sezonie nie ujrzymy rywalizacji na obiektach w: Soczi (Puchar Świata), Ramsau, Schonach, Hinterzarten oraz w Trondheim. W kalendarzu pozostały: Lillehammer, Sapporo, Zao, Ljubno i Oslo. Warto także odnotować, że nadal panie nie zagoszczą do Lahti na słynny festiwal klasycznych sportów zimowych...

Niektóre z pań rywalizować będą także podczas mistrzostw świata juniorów, które będą miały miejsce w Val di Fiemme (27.01.-02.02.14) i oczywiście w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi (07-23.02.14).

KALENDARZ PUCHARU ŚWIATA 2013/2014

Opublikowany został również kalendarz startów w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2013/2014. Panie rywalizować w "bogatym" harmonogramie będą zaledwie 8-10 razy. Nie wiadomo czy zostaną rozegrane konkursy w Sapporo.

KALENDARZ PUCHARU KONTYNENTALNEGO 2013/2014

Niestety, nadal harmonogram startów kobiet w skokach narciarskich pozostawia wiele do życzenia, a w porównaniu z męskimi konkursami wygląda po prostu ubogo...Być może wszystko zacznie zmierzać w nieco lepszym kierunku, lecz chyba pozostaje to sprawą nieco bardziej odległej przyszłości.

fot.logo FIS

Piotr Walkowiak

Komentarzy: 0

2013-04-13 16:46

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p