podmenu

Inne sporty - Skoki narciarskie

Kasai

PŚ w Kuusamo: Ammann z Kasaim dominują, bardzo słabi Polacy

Kasai i Ammann - te nazwiska kibice w Kuusamo zapamiętają na długo. Do bohaterów soboty dołączył Severin Freund. Z Polaków zapunktował tylko Żyła.

Komentarzy: 0

2014-11-29 19:00

Czytaj więcej
skoki narciarskie

AbFISurdy nowych technologii (KOMENTARZ)

Zagadka sportowo-matematyczna: W dyscyplinie, której istotą jest jak najdłuższy skok, zawodnik „A” osiąga 130, a zawodnik „B” 145 metrów. Kto wygra?

Komentarzy: 25

2014-11-28 14:52

Czytaj więcej
Jakub Janda

Jakub Janda szczerze dla Skipola: „Upadek ze szczytu jest bolesny”

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, medalista Mistrzostw Świata, zdobywca Kryształowej Kuli. Po prostu Kuba Janda. Przesympatyczny skoczek przy okazji inauguracji sezonu w Klingenthal opowiedział m.in. o kulisach wielkich sukcesów, przyczynach wielkiego kryzysu i stanie czeskich skoków narciarskich.

Komentarzy: 0

2014-11-27 13:44

Czytaj więcej
Hula Stefan

Stefan Hula dla Skipola: „Kombinezony to pomysł szwagra”

Stefan Hula w kadrze skoczków pełni podwójną rolę. Oprócz bycia czynnym zawodnikiem zajmuje się także produkcją kombinezonów. W Klingenthal opowiedział Michałowi Chmielewskiemu m.in. o sztuce bycia sportowym krawcem, problemach z wiarą w umiejętności i o radości płynącej ze skakania.

Komentarzy: 0

2014-11-26 11:37

Czytaj więcej
z wiatrem pod narty

„Z wiatrem pod narty” #1 z Sebastianem Szczęsnym: Niesamowite Klingenthal

Klingenthal zaszokowało. W światowej czołówce wielkie przetasowania, do głosu doszli dotychczas nieznani zawodnicy, a i wątek biało-czerwonych zaskakujący... jak zawsze na inaugurację. W pierwszym odcinku serii podsumowującej najważniejsze wydarzenia w skokach narciarskich rozmawiamy z dziennikarzem TVP Sport, Sebastianem Szczęsnym.

Komentarzy: 0

2014-11-24 12:09

Czytaj więcej
Fannemel

Anders Fannemel dla Skipola: Wreszcie się doczekałem

Uśmiechnięci zawodnicy w komplecie spotkali się w Klingenthal. Czwarty skoczek pierwszego konkursu Anders Fannemel przyznaje, że od dawna czekał na rozpoczęcie sezonu. W rozmowie z Michałem Chmielewskim opowiada o swoich celach, szlifowaniu formy i sensie przenosin inauguracji do Niemiec.

Komentarzy: 0

2014-11-23 12:58

Czytaj więcej
Podium Klingenthal

Skoki w Klingenthal: Niemcy triumfują, wielki pech Polaków

Pierwszy konkurs drużynowy w sezonie 2014/15 w Klingenthal wygrała reprezentacja Niemiec. Ku uciesze kibiców zostawili w pokonanym polu Japonię i Norwegię. Polacy nie awansowali do 2. serii.

Komentarzy: 0

2014-11-22 19:59

Czytaj więcej
Klingenthal

Inauguracja w Klingenthal? Skoczkowie podzieleni

Po wielu latach inaugurowania sezonów Pucharu Świata w Skandynawii FIS postanowiła o przeniesieniu rozpoczęcia zimy do Niemiec. Skoczkowie mają na ten temat różne opinie.

Komentarzy: 2

2014-11-21 19:33

Czytaj więcej
Kamil Stoch

Skoki w Klingenthal: Wszyscy Polacy z kwalifikacją

Roman Koudelka wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Piotr Żyła był drugi, ze swojej próby zrezygnował Kamil Stoch.

Komentarzy: 0

2014-11-21 18:59

Czytaj więcej
Chmielewski

Dziennikarz Skipola skoczył na nartach! [WIDEO]

Wiele lat fascynacji narciarstwem musiało się tak skończyć. Dziennikarz naszego portalu Michał Chmielewski, zamiast z kolejnym artykułem, zmierzył się tym razem ze... skocznią narciarską. Nie wierzycie? Mamy nagranie!

Komentarzy: 1

2014-11-20 13:50

Czytaj więcej
PŚ Wisła

Za oknami zrobiło się ciemno. To znak! [FELIETON]

Za oknami zrobiło się ciemno, ludzie w popłochu wracają do domów, w tle słychać przerażające bicie dzwonów. Stało się, nieuniknione nadchodzi. Jesteśmy o krok od zapalnika, który na wiele dni zmieni nasze życie.

Komentarzy: 0

2014-11-19 22:09

Czytaj więcej
rozbieg

Rewolucja inżynieryjna w skokach? Skipol dotarł do planów!

Naukowcy z Politechniki Krakowskiej opracowali nowatorski profil najazdu skoczni narciarskiej. Propozycja Polaków może zrewolucjonizować normy FIS.

Komentarzy: 0

2014-11-18 17:08

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p