podmenu

Inne sporty - Skoki narciarskie

hendrickson

Sarah Hendrickson: „Poskakałabym na mamucie” [WYWIAD]

Obrończyni tytułu z Val di Fiemme po kontuzji nie widzi już śladu. Po konkursie indywidualnym w Falun opowiedziała o wysiłku włożonym w rehabilitację, rozwoju skoków kobiet i wielkim pragnieniu latania.

Komentarzy: 0

2015-02-23 06:28

Czytaj więcej
Żyła

Falun: Skoczkowie po pierwszych treningach [DUŻO WYPOWIEDZI]

Reprezentacja polskich skoczków zapoznawała się dziś z wietrznym obiektem Lugnet. Nie wszyscy spisywali się na miarę oczekiwań, ale każdy znalazł w swoich próbach coś optymistycznego. Łukasz Kruczek do kwalifikacji mianował Jana Ziobrę, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Klemensa Murańkę. Prezentujemy wieczorne wypowiedzi zawodników.

Komentarzy: 0

2015-02-20 06:56

Czytaj więcej
Falun lugnet

Mistrzowski lifting Lugnet. Na niej tytułu bronić będzie Stoch

Znakomici zawodnicy, tłumy kibiców, stale krzewiona tradycja skoków oraz ogromne zainteresowanie mediów i sponsorów - z tym wszystkim nie kojarzy się szwedzka miejscowość Falun, gdzie już w środę wystartują Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. O tym, kto ma jakie szanse, napisano bądź powiedziano już chyba wszystko. Może tym razem warto więc przyjrzeć się skoczniom, na których rozegrany zostanie kolejny światowy czempionat.

Komentarzy: 0

2015-02-17 10:13

Czytaj więcej
vikersund

To dlatego FIS dawkuje skoki na mamutach?

Zdaniem wielu konkursów na mamutach jest w skokach narciarskich zbyt mało. Jest kilka argumentów, które mogą tę ostrożność ze strony FIS tłumaczyć.

Komentarzy: 0

2015-02-16 13:57

Czytaj więcej
Cienciała

Sześć lat, internetowy rozgłos, wyczyny na nartach. Tymek Cienciała nowym Stochem?

Skoki narciarskie to sport, który wymaga olbrzymich umiejętności i lat ciężkiego treningu. Skoczkowie kojarzą się z niesamowicie wysportowanymi ludźmi, zmagającymi się z obiektami pozwalającymi na przekraczanie nawet 250 metrów. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zawodnik doświadczenia ma niewiele, choć na skoczniach spędził całe swoje życie. Kto? Najmłodszy skoczek narciarski w Polsce, sześcioletni Tymek Cienciała z klubu WSS w Wiśle.

Komentarzy: 0

2015-02-16 13:13

Czytaj więcej
Szczyrk

Nowe rozdanie w skokach. Młode wrogiem dobrego?

Zmiana pokoleniowa, to hasło towarzyszyć nam będzie przy okazji nadchodzących Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich. Zastanawiamy się, czy kompletnie przebudowana kadra naszych skoczków ma czego szukać w starciu z najlepszymi na świecie.

Komentarzy: 1

2015-01-27 06:58

Czytaj więcej
zakopane

Wisła nie będzie drugim Zakopanem

Dwa miasta, dwie skocznie, dwa światy. Zakopiańskie konkursy Pucharu Świata pod kilkoma względami biją na głowę te rozgrywane w mieście Adama Małysza.

Komentarzy: 2

2015-01-21 07:20

Czytaj więcej
Vladimir Zografski

Plaża, słońce i... skoczek. Vladimir Zografski dla Skipola [WYWIAD]

Jego obecność na skoczni przeczy logice. Urodzony w czarnomorskim kurorcie Vladimir Zografski zapowiadał się na solidnego piłkarza, jednak życie postanowił poświęcić narciarstwu. O trudach trenowania, popularności sportów zimowych w Bułgarii i współpracy z Joahimem Winterlichem opowiedział w Zakopanem Michałowi Chmielewskiemu.

Komentarzy: 0

2015-01-20 10:28

Czytaj więcej
klinga jani

Trener fińskich skoczków: "Odbijamy się od dna" [WYWIAD]

Po zmianie sztabu szkoleniowego fińskiej kadry A skoków narciarskich zawodnicy zanotowali wyraźny postęp. Główny szkoleniowiec Skandynawów Jani Klinga opowiada m.in. o podziale ról, stanie fińskich skoczni i nadrzędnym celu w pracy.

Komentarzy: 0

2015-01-19 17:14

Czytaj więcej
kraft

Stefan Kraft dla Skipola: „Z Michaelem jak z bratem” [WYWIAD]

Stefan Kraft jest na sportowym topie. Właśnie wygrał Turniej Czterech Skoczni i ani myśli odpuszczać kolejnych konkursów. O najgorszym momencie TCS, przyjaźni i energii do pracy rozmawiał w Wiśle z Michałem Chmielewskim.

Komentarzy: 0

2015-01-19 07:28

Czytaj więcej
Wielka Krokiew

Zakopane ponownie zorganizuje Letnie Grand Prix!

Po czterech latach przerwy najlepsi skoczkowie świata znów pojawią się latem na Wielkiej Krokwi. Oficjalna decyzja ma zapaść na kwietniowym kongresie FIS w Zurychu.

Komentarzy: 0

2015-01-18 06:13

Czytaj więcej
kubacki

Polacy zgodni: „Szkoda, że nie było 2. serii” [WYPOWIEDZI]

Po odwołaniu finałowej serii konkursu Pucharu Świata w Wiśle w polskim obozie panował niedosyt. Skoczkowie podkreślają jednak, że już w Zakopanem spróbują pokazać się z lepszej strony.

Komentarzy: 0

2015-01-15 20:03

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p