podmenu

Inne sporty - Skoki narciarskie

Srednia_Krokiew_styczen_2016_Kasia_Nowak

Czy polskie skoki to kolos na glinianych nogach? [FELIETON]

Przy okazji mojego „żenującego paszkwilu” o stanie polskich biegów, jak to mój kontrowersyjny tekst ładnie nazwał jeden z czytelników na Facebookowym Fanpage’u Skipola, niczym diabeł z pudełka wyskoczył wdzięczny, wszystkim znany i lubiany temat skoków narciarskich. Sportu, który w polskim marazmie i bezrybiu dyscyplin zimowych staje się urokliwą krainą mlekiem i miodem płynącą. Ale czy czasem to mleko nie jakieś kwaśne, a miód nie sztuczny?

Komentarzy: 2

2017-11-28 21:35

Czytaj więcej
morgenstern

Autobiografia Morgiego może zostać Sportową Książką Roku

Autobiografia Thomasa Morgensterna „Moja walka o każdy metr” została nominowana w plebiscycie na Sportową Książkę Roku w Polsce. Lektura Wydawnictwa SQN jest jedną z 20 wybranych publikacji, na które do końca stycznia mogą głosować czytelnicy.

Komentarzy: 0

2017-01-13 09:04

Czytaj więcej
książka

Thomas Morgenstern w Polsce! Gdzie i kiedy można spotkać się z austriackim skoczkiem?

Do polskiej premiery książki Thomasa Morgensterna coraz bliżej! „Moja walka o każdy metr”, której zostaliśmy patronem medialnym, ukaże się już 13 stycznia. Kilka dni później do Polski zawita austriacki skoczek, by spotkać się z fanami w Warszawie i Zakopanem. Znamy już szczegóły obu wydarzeń.

Komentarzy: 0

2016-01-07 13:41

Czytaj więcej
książka

Książka Thomasa Morgensterna w Polsce! Rusza przedsprzedaż „Mojej walki o każdy metr”

Co czuł, kiedy uderzał o twardy zeskok w Kuusamo i Kulm? Co działo się w jego głowie, gdy po tych upadkach znów siadał na belce? Dlaczego nienawidzi skoczni w Planicy i nie potrafił znaleźć wspólnego języka z Gregorem Schlirenzauerem? Niedawno Thomas Morgenstern napisał biografię, w której udziela odpowiedzi na te pytania. 13 stycznia jego książka doczeka się premiery w Polsce, a kilkanaście dni później do Warszawy i Zakopanego zawita jej autor, by spotkać się z fanami. „Moja walka o każdy metr” ukaże się pod patronatem naszego portalu.

Komentarzy: 0

2015-12-27 22:46

Czytaj więcej
orlinek

TYLKO U NAS: Karpacz i Lubawka znów ze skokami! Dolny Śląsk zorganizuje OOM 2016

Po sześciu latach najzdolniejsza młodzież w kraju znów o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powalczy na Dolnym Śląsku. - To ostatnia szansa, by w regionie odnowić tradycję skakania na nartach. Podejmujemy wyzwanie – zapowiada były skoczek, a obecnie Burmistrz Szklarskiej Poręby, Mirosław Graf.

Komentarzy: 2

2015-10-22 15:08

Czytaj więcej
szczyrk

MP Szczyrk: Dawid Kubacki mistrzem, Stoch poza podium! Rajda detronizuje Pałasz [RELACJA, WYNIKI]

Dawid Kubacki lato zaczął fantastycznie i równie dobrze je zakończył. W Szczyrku na skoczni HS 106 został w piątek mistrzem Polski. Na podium stanęli też Maciej Kot i Andrzej Stękała. Wśród kobiet pierwszy tytuł w karierze wywalczyła młodziutka Kinga Rajda.

Komentarzy: 0

2015-10-09 18:17

Czytaj więcej
zakopane

LGP w Zakopanem odwołane! Klątwa Stocha spełniona, Marusarz przewraca się w grobie [KOMENTARZ]

- Za kilka lat nie będzie tu już Pucharu Świata – ostrzegał zimą zakopiańskie władze Kamil Stoch. Ale klątwa spełnia się już teraz, póki nie będzie w Tatrach Letniego Grand Prix. Następny może być Puchar Świata.

Komentarzy: 2

2015-07-18 00:23

Czytaj więcej
Szczyrk

Szczyrk jednak bez Pucharu Świata w skokach [AKTUALIZACJA]

Komisja Kalendarzowa FIS w skokach narciarskich dokonała zmian w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016. Szczyrk ma pecha, ale szczęście ma nie tylko Wisła. Zyskają też kibice, skoczkowie i Polska.

Komentarzy: 0

2015-06-05 12:03

Czytaj więcej
malysz

Błoński o wybuchu małyszomanii: Skoków nauczyła nas ekipa Tajnera

Nieogrzewana chatka jako centrum prasowe i brak dostępu do wiedzy – tak od dziennikarskiej strony wyglądały początki pracy przy skokach narciarskich. - Aż przyszedł Tajner i dokonała się rewolucja – opowiada Robert Błoński, który karierę Małysza śledził od lat 90-tych.

Komentarzy: 0

2015-06-04 09:28

Czytaj więcej
fairall

Nick Fairall jest optymistą. I chce znów skakać!

Kontuzjowany w styczniu Nick Fairall czuje się coraz lepiej. - Rehabilitacja przebiega poprawnie, a celem jest ponowne ubranie nart – zapowiada odważnie Amerykanin, który po wypadku na skoczni w Bischofschofen stracił czucie w nogach.

Komentarzy: 0

2015-06-02 13:27

Czytaj więcej
Szczyrk

Skoki: Szczyrk z Pucharem Świata, będzie "Turniej Trzech Skoczni"?

Staranie beskidzkich działaczy opłaciło się. 20 stycznia 2016 roku Szczyrk – jako trzecie miasto w Polsce – będzie gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Komentarzy: 0

2015-04-17 14:14

Czytaj więcej
kuettel

Andreas Kuettel: „Rozumiem już dużo po polsku”

Mistrz świata z 2009 roku jest w Falun ekspertem ds. skoków w szwajcarskiej telewizji. Sympatyczny skoczek, dzięki polskiej żonie, coraz lepiej rozumie nasz język. - Posługuję się nim codziennie – mówi narciarz i opowiada o życiu na sportowej emeryturze.

Komentarzy: 0

2015-02-23 20:13

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p