podmenu

Inne sporty

Tomasz Sikora o ...sezonie

Szybkimi krokami zbliża się nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie. Inauguracyjne zawody odbędą się 28 listopada w fińskim Kontiolahti. Polscy kibice największe nadzieje wiążą z występami Tomasza Sikory. Sikora w nowym sezonie chce zająć miejsce w pierwszej "dziesiątce" klasyfikacji generalnej PŚ. Jeśli nie uda mu się zrealizować celu, zapowiada koniec kariery. "To zależy od wyników. Chcę się ciągle ścigać dla tych wyników, które jeszcze przede mną. Ubiegły rok miałem słabszy, ale mimo wszystko czułem, że stać mnie na wiele. Dopóki tak będzie, będę startował. Jeśli jednak poczuję, że o wielkie rzeczy już nie powalczę, dam sobie spokój. To może się stać w tym sezonie, ale może też dużo później. Na pewno nie będę robił nic na siłę, bo nie mam zamiaru odcinać kuponów od dawnej sławy" - tłumaczył na łamach "Przeglądu Sportowego srebrny medalista igrzysk w Turynie.

Autor: MiEteK
Źródło: interia.pl
Komentarzy: 0

2007-11-27 19:41

Czytaj więcej

Polacy w zawodach FIS-u

FIS Cup- Rjukan(NOR) 17-18.11.2007.Na zawodach narciarskich w konkurencjach alpejskich FIS w norweskiej miejscowości Rjukan , polscy alpejczycy rozpoczęli sezon startowy. W slalomie Maciej Bydliński zajął 6 miejsce, Kominko był 14. Wygrał norweg Hermann Lager. W drugim slalomie zwyciężył Pirmin Austein/Włochy/ ,a Maciej Bydliński zajął dobre 4 miejsce. Drugi z polskich reprezentantów Maciej Wądrzyk był 18 , a Maciej Kominko nie ukończył konkurencji. Dalsza rywalizacja alpejczyków przenosi się do Hemsdal/ Norwegia/ gdzie w dniach 20 i 21 listopada rozegrane będą dwa Super Giganty. informacje na podstawie wyników FIS opracował Wojciech Bydlinski

Autor: Wojtek Bydli
Komentarzy: 0

2007-11-26 10:12

Czytaj więcej

Startuje PŚ w biathlonie.

W środę reprezentacją Polski w biathlonie przybyła do Kontiolahti, w którym 28 listopada odbędą się inaugurujące sezon 2007/2008 zawody Pucharu Świata. Na zgrupowaniu w Finlandii, w miejscowości Muonio, kadra Polski przebywała od 1 listopada. 21 listopada bezpośrednio przeniosła się do Kontiolahti, gdzie rozpocznie zmagania w PŚ. - Wszystkie zgrupowania przedsezonowe odbyły się zgodnie z planem. Przygotowania nie były układane głównie pod mistrzostwa świata. Od strony technicznej też wszystko jest dopracowane - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Biathlonu, Zbigniew Waśkiewicz. - Forma Tomasza Sikory napawa optymizmem i mam nadzieję, że przez cały sezon będzie rosła. Tomasza Sikorę i Magdalenę Gwizdoń stać na zwycięstwa - dodał. Na zgrupowaniu w Finlandii nastąpiły dwie zmiany w kadrach. Z męskiej kadry na Puchar Świata wypadł Mirosław Kobus. Powodem były kłopoty wydolnościowe serca. Zastąpi go Łukasz Witek. Ustalono także, że Katarzyna Ponikwia nie wystąpi w PŚ, będzie natomiast startować w Pucharze Europy. W składzie reprezentacji Polski w Kontiolahti znajdują się: seniorzy - Tomasz Sikora (NKS Dynamit Chorzów), Krzysztof Pływaczyk (AZS AWF Wrocław), Adam Kwak (BKS WP Kościelisko), Sebastian Witek (AZS AWF Katowice); seniorki - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), Magdalena Nykiel (MKS Karkonosze - Jelenia Góra), Agnieszka Grzybek (MKS Karkonosze - Jelenia Góra), Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice).

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-21 20:18

Czytaj więcej

Beitosprinten 2007- Biathlon

W ramach zawodów Beitosprinten 2007 w norweskim Beitostolen rozegrano także zawody w biathlonie.Zawodnicy rywalizowali w sprintach i biegach masowych. Wśród mężczyzn w obu biegach podium wygladało tak samo, zwyciężył Ole Einar Bjorndalen, przed Halvardem Hanevoldem i Alexandrem Osem (wszyscy NOR).Wyniki kobiet i męzczyzn w załacznikach.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-18 22:57

Czytaj więcej

REITERMALM(AUT) zamiast LEVI(FIN)

PŚ w Narciarstwie Alpejskim przeniesiony z Levi (FIN) do Reiteralm (AUT). Zaplanowane na nadchodzący weekend zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim w Fińskim Levi zostały odwołane z powodu zbyt małej ilości śniegu i niekorzystnych prognoz na weekend. Zawody zostały przeniesione do Reiteralm w Astrii. W sobotę współzawodniczyć będą kobiety a w niedzielę mężczyźni. W obydwu przypadkach I przejazd zaplanowano na godzinę 10.00, a II na 13.00 CET. Levi znajduje się na północ od Koła Podbiegunowego w Laponii i jest najbardziej na północ wysuniętym miejscem rozgrywania zawodów PŚ. „Wszyscy pracowali bardzo ciężko, ale tym razem pogoda była przeciwko nam. Tu nigdy nie było tak ciepło w listopadzie od połowy lat ‘60” wyjaśniał Janne Leskinen prezes Fińskiego Związku Narciarskiego. W ubiegłym sezonie do Reiteralm przeniesiono zawody z Val d’Isere i St. Moritz które również borykały się z brakiem śniegu.

Autor: huk
Źródło: FIS
Komentarzy: 0

2007-11-09 16:09

Czytaj więcej

PLANY POLSKIEGO ZWIĄZKU BIATHLONU

Stworzenie ośrodka szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo i organizacja imprez międzynarodowych w rejonie Czechy-Polska-Słowacja zakłada strategia polskiego biathlonu na lata 2007 - 2014 opracowana przez PZBiat. Głównym celem jest uczynienie z biathlonu wiodącej dyscypliny zimowej w Polsce.

Autor: kace
Źródło: PAP
Komentarzy: 0

2007-09-19 21:34

Czytaj więcej

ZNOWU RZADZĄ!

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek decyzję Ministerstwa Sportu zawieszającą władze Polskiego Związku Biathlonu podjętą 6 lipca 2006 roku. Wyrok jest nieprawomocny.

Autor: kace
Źródło: PAP
Komentarzy: 0

2007-09-19 19:46

Czytaj więcej

REGULAMIN LIGI MOZN

XX LIGA DZIECI I MŁODZIEŻY MOZN W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM AZMOT PEUGEOT CUP 2008.Liga organizowana jest przez MOZN Krakó przy współudziale klubów sportowych i szkółek narciarskich.Sponsorem ligi jest AMOT PEUGEOT.Celem ligi jest popularyzacja narciarstwa, podniesienie poziomu sportowego dzieci i młodzieży szkolnej.Regulamin w załączniku.

Autor: kace
Źródło: MOZN
Komentarzy: 0

2007-09-19 19:37

Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata w biathlonie letnim

Łukasz Szczurek zajął ósme miejsce w w biegu na 3km juniorów podczas MŚ rozgrywanych w estońskiej miejscowości Otepaa.W sztafetach juniorów VII miejsce zajęła polska sztafeta w składzie:Irena Bukacka, Karolina Pitoń, Marek Firlej i Adrian Maciulewicz.Trzeba takze zauwazyć dobre miejsce Krzysztofa Pływaczyka, który w biegu na dochodzenie seniorów zajął 11 miejsce.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 1

2007-09-11 18:50

Czytaj więcej

BIATHLON-WYNIKI OOM

Znowu z dużym opóźnieniem, ale prace z nowym skipolem trwają i trwają.W załącznikach wyniki z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie letnim, otrzymane od p. Józefa Staszela.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 1

2007-08-26 19:48

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p