podmenu

Inne sporty

USTYUGOV PIERWSZY W OBERHOFIE.

Biathlonowy bieg sprinterski mężczyzn rozgrywany w niemieckim Oberhofie wygrał Rosjanin Evgeny Ustyugov. Zawody rozgrywane były w bardzo trudnych warunkach, silny wiatr i padający śnieg znacznie utrudniały strzelanie.Triumfator mimo 3 niecelnych strzałów o 2,8sek wyprzedził reprezentanta gospodarzy Michaela Greis, który spudłował 2 razy. Trzeci ze stratą 8,2sek był bezbłędny na strzelnicy Carl Johan Bergman. 4 miejsce dla Halvarda Hanevold(1 pudło), 5 Emil Hegle Svendsen(2), a 6 Anton Shipulin.Ole Einar Bjoerndalen był 14 (4 pudła) i stracił 53sek.Najlepszy z Polaków Tomasz Sikora zajął 30 miejsce (5 pudeł) i do Rosjanina stracił 1min 44sek.Mirosław Kobus zajął 69 miejsce (5), Łukasz Szczurek był 90 (4), Adam Kwak 97 (6).Jutro w Oberhofie biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn.Wyniki w załączniku

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2010-01-09 15:14

Czytaj więcej

HAUSWALD WYGRYWA W OBERHOFIE.

W Oberhofie panie rywalizowały w biathlonowym biegu sprinterskim na dystansie 7,5km.Triumfowała reprezentantka gospodarzy Simone Hauswald, która o 8,7sek wyprzedziła Szwedkę Helenę Jonsson. Trzecia ze stratą 17,5sek była Ann Kristin Aafedt Flatland. Wszystkie trzy zawodniczki zgodnie po 1 razie myliły się na strzelnicy.Nasze reprezentantki swoich występów raczej do udanych nie zaliczą. Najlepsza Magdalena Gwizdoń zajęła 49 miejsce głównie przez 5 "pudeł", Agnieszka Cyl była 54, a na strzelnicy myliła się czterokrotnie. 76 była Paulina Bobak (5 pudeł), a Weronika Nowakowska nie wystartowała do biegu.wyniki w załączniku

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2010-01-08 17:28

Czytaj więcej

ZWYCIĘSTWO NORWEGÓW W ODERHOFIE, POLACY BEZ SIKORY NA 16.

Dziś w Oberhofie mężczyźni rywalizowali w biathlonowych sztafetach 4x7,5km rozgrywanych w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Triumfowali Norwegowie w składzie: Halvard Hanevold, Trajei Boe, Emil Hegle Svendsen i Ole Einar Bjoerndalen 27,5sek przed ekipą Francji: Vincent Jay, Vincent Defrasne, Simon Fourcade i Martin Fourcade. Trzecie miejsce ze stratą 42,2 sek zajęli Niemcy: Christoph Stephan, Michael Greis, Arnd Peiffer i Simon Schempp. 4 miejsce dla Austriaków, 5 dla Rosjan, a 6 dla Szwajcarów.Polacy w składzie: Adam Kwak, Łukasz Szczurek, Łukasz Witek i Mirosław Kobus zajęli 16 miejsce.Niespodzianką jest Łotysz Ilmars Bricis, który wygrał 2 zmianę.Wyniki w załączniku

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2010-01-07 16:16

Czytaj więcej

BIATHLONOWE SZTAFETY W OBERHOFIE DLA ROSJANEK.

Po świąteczno-noworocznej przerwie biathloniści wrócili do rywalizacji w Pucharze Świata. W dniu dzisiejszym panie w Niemieckim Oberhofie rywalizowały w biegach sztafetowych 4x6km.Triumfowała sztafeta Rosji w składzie: Anna Bogaliy-Titovets, Anna Boulygina, Olga Medvedtseva i Svetlana Sleptsova, która o zaledwie 0,3sek pokonała reprezentację Niemiec: Martina Beck, Simone Hauswald, Tian Bachmann i Andrea Henkel. Trzecia ze stratą 1 min była sztafeta Francji: Marie Laure Brunet, Sylvie Becaert, Marie Dorin oraz Sandrine Bially.Polki w składzie Magdalena Gwizdoń, Paulina Bobak, Weronika Nowakowska i Agnieszka Cyl zajęły 9 miejsce. Dobrze spisała się Weronika Nowakowska, która uzyskała 5 czas zmiany.Jutro w Oberhofie rywalizacja sztafetowa panów.Wyniki w załączniku

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2010-01-06 16:46

Czytaj więcej

KOLEJNY DUBLET ROSJAN W POKLJUCE

Rosjanie zdominowali zakończony właśnie weekend biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Dominację Rosjan potwierdził Evgeny Ustyugov zwyciężając w biegu pościgowym. Rosjanin o 9.3sek wyprzedził reprezentanta Estonii Rolanda Lessinga Trzeci był Austriak Simon Eder, Dobry występ zanotował Tomasz Siekora, który na strzelnicy pomylił się tylko raz i awansował z 43 na 16 miejsce.Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2009-12-20 16:27

Czytaj więcej

W POKLIUCE ZNOWU ZWYCIĘSTWO SLEPTSOVEJ.

Dziś w Pokljuce najlepsi biathloniści rywalizowali w biegach pościgowych. Wśród kobiet podobnie jak wczoraj triumfowała Svetlana Sleptsova., która spudłowała 2 razy. Ogólnie skład podium w porównaniu z dniem wczorajszym nie zmienił się, jedynie 3 wczoraj Magdalena Neuner (3 pomyłki na strzelnicy) zamieniła się miejscami z Anną Bogaliy-Titovets (2 pudła).Dobry występ zanotowała dziś Agnieszka Cyl, która na strzelnicy pomyliła się tylko raz i awansowała z 27 na 14 miejsce. Magdalena Gwizdoń (3 pudła) niestety spadła z 18 na 23 miejsce. Również Paulina Bobak (2), zanotowała słabszy występ w porównaniu z dniem wczorajszym, spadła z 33 na 45 miejsce. Weronika Nowakowska nie ukończyła dzisiejszych zawodów.Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2009-12-20 13:38

Czytaj więcej

TCHEREZOV NAJLEPSZY W SPRINCIE.

Również biathloniści rywalizowali dziś w biegu sprinterskim. W słoweńskiej Pokljuce najlepszy na dystansie 10km okazał się Rosjanin Ivan Tcherezov. Sukces zdecydowanie zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu, drugi w dzisiejszych zawodach Dominik Landertinger stracił do niego 11.1sek, a musiał przebiec 1 karną rundę. Na trzecim miejscu uplasował się Szwajcar Thomas Frei. Nasi reprezentanci niestety... Tomasz Sikora 3 rundy karne i 43 miejsce, Łukasz Szczurek 75 (1 pudło), Łukasz Witek 91 (3), a Mirosław Kobus 92 (3).Pełne wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2009-12-19 17:05

Czytaj więcej

BIATHLONOWE SPRINTY DLA ROSJANEK.

Dubletem Rosjanek zakończyły się biathlonowe sprinty rozgrywane w słoweńskiej Pokliuce.

 

Triumfowała dzięki bezbłędnemu strzelaniu Svetlana Sleptsova, przed Anną Bogaliy-Titovets, która pomyliła się raz i do swojej rodaczki straciła 43 sekundy. Trzecia ze stratą 1min 2sek była Niemka Magdalena Neuner, która myliła się na strzelnicy dwukrotnie. Szwedki Helena Jonsson i Anna Carin Olofsson-Zidek, które w czwartkowym biegu zajęły 1 i 2 miejsce tym razem zamieniły się kolejnością i zajęły 11 i 12 miejsce, zgodnie zaliczając po 2 karne rundy. Najlepsza z Polek okazała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła 18 miejsce (2 pudła), 27 była Agnieszka Cyl (3), Paulina Bobak uplasowała się na 33 pozycji (1), 52 miejsce zajęła Weronika Nowakowska (4), a Krystyna Pałka była 73.Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2009-12-19 12:27

Czytaj więcej

SUMANN TRYUMFUJE, SIKORA 6.

W biegu na 20km rozegranym w słoweńskiej Pokljuce triumfował Christoph Sumann z Austrii przed Francuzem Simonem Fourcade i Norwegiem Alexandrem Os. Tomasz Sikora zajął 6 miejsce.Austriak wyprzedził 2 Francuza o 14.2sek, a 3 Norwega o 30.7sek. Polak do zwycięzcy stracił 1min 18.4sek i był pierwszym zawodnikiem, który 2 razy spudłował na strzelnicy, rywale którzy zostali sklasyfikowani przed nim mylili się tylko raz. Najlepszy czas biegu uzyskał... Ronny Hafsas, który po raz kolejny udowodnił, że zdecydowanie lepiej radzi sobie w biegu niż w strzelaniu-6 "pudeł" zepchnęło triumfatora inauguracji Pucharu Świata w biegach narciarskich na 46 miejsce.Pozostali Polacy na dalszych miejscach Mirosław Kobus był 85 (4 pudła), Łukasz Szczurek 105 (7), a Łukasz Witek 111 (7). FOTO:AFP/Getty ImagesWyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2009-12-17 21:13

Czytaj więcej

JONSSON I OLOFSSON ZNÓW NA CZELE.

Biathlonowy bieg na 15 km kobiet w słoweńskiej Pokljuce wygrała Helena Jonsson, a tuż za nią uplasowała się jej rodaczka Anna Carin Olofsson-Zidek. Jak widać Szwedki prezentują świetną formę na początku sezonu. Trzecie miejsce zajęła Słowaczka Anastasyia Kuzmina.7 czas biegu i bezbłędne strzelanie, to była recepta na sukces w dzisiejszych zawodach. Olofsson, która tylko raz pomyliła się na strzelnicy, mimo najszybszego biegu przegrała z Jonsson o 22.6sek. Trzecia Kuzmina (również 1 pudło) zanotowała 27.3sek straty do zwyciężczyni. Polki poza pierwszą "30". Najlepsza z naszych Agnieszka Cyl była 31 (3 pudła), Magdalena Gwizdoń 42 (3), Paulina Bobak 52 (2), Krystyna Pałka 54 (5), a Weronika Nowakowska 61 (5).Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2009-12-17 13:51

Czytaj więcej

GOSPODARZE ZWYCIĘŻAJĄ W HOCHFILZEN.

13.12. niedziela biathlonowe sztafety mężczyzn 4x7.5km w Hochfilzen zostały zdominowane przez Austriaków.Sztafeta w składzie Simon Eder, Daniel Mesotitsch, Dominik Landertinger i Christoph Summan na swoim terenie nie dała szans rywalom zwyciężając z przewagą 25 sekund nad reprezentacją Rosji. Ivan Tcherezov, Evgeny Ustyugov, Nikolay Kruglov i Maxim Tchudov stoczyli zaciętą walkę o drugie miejsce z ekipą Niemiec w składzie: Christoph Stephan, Arnd Peiffer, Michael Greis i Simon Schempp, która na mecie zameldowała się 6 sekund za Rosjanami.Występ naszej sztafety najlepiej byłoby przemilczeć jednak dla porządku dodam, że Łukasz Witek, Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora i Mirosław Kobus zajęli 22 miejsce. Miejmy nadzieję, że Tomasz Sikora odnajdzie przed Igrzyskami w Vancouver formę, której zapomniał najwyraźniej zabrać do Austrii.FOTO:ActionImagesWyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: IBU/w
Komentarzy: 0

2009-12-13 16:07

Czytaj więcej

ROSJANKI NA CZELE, POLKI 6.

13.12. niedziela w Hochfizen upływa pod znakiem rywalizacji drużynowej. Za nami już bieg sztafetowy kobiet 4x6km.Dziś najlepsze okazały się Rosjanki Svetlana Sleptsova, Anna Boulygina, Iana Romanova i Olga Zaitseva.

Drugie miejsce dla sztafety Francuskiej w składzie: Marie Laure Brunet, Sylvie Becaert, Marie Dorin i Sandrine Bailly, a trzecie dla Szwedek: Elisabeth Hoegberg, Anna Carin Olofsson-Zidek, Anna Maria Nilsson i Helena Jonsson. Polki w składzie: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nawakowska i Agnieszka Cyl poprawiły się o 1 miejsce w stosunku do ubiegłego tygodnia zajmując 6 pozycję.

Autor: huk
Źródło: IBU
Komentarzy: 0

2009-12-13 12:54

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p