podmenu

Inne sporty

Zawody o Puchar Św.Mikołaja

Zapraszamy na zawody o Puchar Sw. Mikolaja.8 grudnia na stoku Długa Polana w Nowym Targu odbędą się zawody w slalomie gigancie i carvingu.Zawody otwarte dla wszystkich jeżdżących na nartach.szczegóły i regulamin w załączniku

Autor: kace
Źródło: KN Lider
Komentarzy: 0

2007-11-30 13:33

Czytaj więcej

Dobre miejsca biathlonistów.

PŚ w Kontiolahti(FIN) 29.11.Dobre miejsca naszych reprezentantów w inaugarycyjnych zawodach biathlonowego PŚ.Życiowem sukcesem Krzysztofa Pływaczyka zakończył się bieg na 20km.Pływaczyk z dwoma "pudłami" zajął 16 miejsce, co jak dotychczas jest jego najlepszym wynikiem w startach Pucharu Świata.Strzelając na zero miał szansę nawet na 5 miejsce.Na 10 miejscu, także z dwoma niecelnymi strzałami rywalizację zakończył Tomasz Sikora.W biegu indywidualnym pań na 15 km jedenasta była Krystyna Pałka(1 pudło), a trzynasta Magdalena Gwizdoń.(2 pudła).Cztery miejsca w czołówkach klasyfikacji są dobrym prognostykiem na rozpoczynajacy się sezon.wyniki obu biegów w załącznikach.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-29 16:21

Czytaj więcej

Zwycięstwo Anny Berezik w Livigno

28.11 Livigno(ITA).Zwycięstwem Anny Berezik zakończył się slalom gigant rozgrywany w ramach National Junior Race.Berezik druga po pierwszym przejeździe, w drugim nie dała szans rywalkom.Strata drugiej na mecie Sabriny Fanchini (ITA) wynosiła 1,36s.Na dziewiątym miejscu zawody ukończyła inna reprezentantka Dorota Kaczmarek.wyniki w załączniku:

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-29 15:57

Czytaj więcej

Malinka bedzie w maju?

Wisła, Szczyrk. Pieniądze na naprawę zeskoku „najsłynniejszej” skoczni w Polsce zostały przyznane, poznaliśmy też nowy termin jej ukończenia. Przypomnijmy, że po osunięciu się zwałów ziemi na zeskoku w sierpniu 2006 roku, budowa została zahamowana. Konieczne było nawet uzyskanie nowego, rozszerzonego pozwolenia budowlanego. Opracowany został program naprawczy, wykonano serię badań geologicznych i pozostało oczekiwanie tylko na pieniądze z Ministerstwa Sportu. Mimo wyborów parlamentarnych fundusze zostały przyznane. Ustępująca z funkcji ministra sportu Elżbieta Jakubiak podpisała pismo przyznające wiślańskiej skoczni kwotę, która całkowicie zaspokaja kosztorysową naprawę skoczni K-120. Nieoficjalnie mówi się o około 9 milionach złotych. Teraz, po załatwieniu spraw formalno-prawnych, naprawa zeskoku może być wykonywana. Zgodnie z nowym terminem, skocznia ma być gotowa w maju 2008 roku.foto:PS

Autor: DK
Źródło: sportowebeskidy
Komentarzy: 0

2007-11-28 22:33

Czytaj więcej

Juniorzy w Pucharze Europy IBU

W dniach 23-25.11 w norweskiej miejscowości Geilo rozegrano sprinty biathlonowe na 7,5 i 10 km.W zawodach braki udział nasi reprezentanci.W sprincie juniorów na 10 km 7 miejsce zajął Grzegorz Penar, 9-ty był Adrian Maciulewicz a 13-ty był Łukasz Szczurek.Wśród juniorek wyrózniła się Karolina Pitoń zajmując 9 miejsce w sprincie na 7.5km.wyniki zawodów w załącznikach.

Autor: kace
Źródło: IBU/biathlonworld.com
Komentarzy: 0

2007-11-28 22:16

Czytaj więcej

Kolejny udany start Maćka Bydlińskiego!

W kolejnym dniu zawodów FIS w narciarstwie alpejskim w norweskiej miejscowości Bjorli rozegrany został slalom gigant. Dobre 8 miejsce zajął Maciej Bydliński startujący z 30 numerem na trasie gdzie opady śniegu stwarzały dodatkowe utrudnienia.Po pierwszym przejeździe ze strata ok. 2 sekund uzyskał 14 czas. Drugi przejazd pojechał bardzo szybko i z trzecim czasem przejazdu i strata tylko ok.0.5 sekundy ostatecznie zajął 8 miejsce.Jak na początek sezonu start szczególnie w konkurencji slalom gigant należy uznać za miłą niespodziankę. Pozostali Polacy Maciej Kominko 37 miejsce, Maciej Wądrzyk 39, obaj ze strata około 7 sekund.wyniki pierwszej 50-tki w załacznikufoto:skionline.pl

Autor: Wojciech Bydli
Komentarzy: 0

2007-11-28 17:03

Czytaj więcej

Tomasz Sikora o ...sezonie

Szybkimi krokami zbliża się nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie. Inauguracyjne zawody odbędą się 28 listopada w fińskim Kontiolahti. Polscy kibice największe nadzieje wiążą z występami Tomasza Sikory. Sikora w nowym sezonie chce zająć miejsce w pierwszej "dziesiątce" klasyfikacji generalnej PŚ. Jeśli nie uda mu się zrealizować celu, zapowiada koniec kariery. "To zależy od wyników. Chcę się ciągle ścigać dla tych wyników, które jeszcze przede mną. Ubiegły rok miałem słabszy, ale mimo wszystko czułem, że stać mnie na wiele. Dopóki tak będzie, będę startował. Jeśli jednak poczuję, że o wielkie rzeczy już nie powalczę, dam sobie spokój. To może się stać w tym sezonie, ale może też dużo później. Na pewno nie będę robił nic na siłę, bo nie mam zamiaru odcinać kuponów od dawnej sławy" - tłumaczył na łamach "Przeglądu Sportowego srebrny medalista igrzysk w Turynie.

Autor: MiEteK
Źródło: interia.pl
Komentarzy: 0

2007-11-27 19:41

Czytaj więcej

Polacy w zawodach FIS-u

FIS Cup- Rjukan(NOR) 17-18.11.2007.Na zawodach narciarskich w konkurencjach alpejskich FIS w norweskiej miejscowości Rjukan , polscy alpejczycy rozpoczęli sezon startowy. W slalomie Maciej Bydliński zajął 6 miejsce, Kominko był 14. Wygrał norweg Hermann Lager. W drugim slalomie zwyciężył Pirmin Austein/Włochy/ ,a Maciej Bydliński zajął dobre 4 miejsce. Drugi z polskich reprezentantów Maciej Wądrzyk był 18 , a Maciej Kominko nie ukończył konkurencji. Dalsza rywalizacja alpejczyków przenosi się do Hemsdal/ Norwegia/ gdzie w dniach 20 i 21 listopada rozegrane będą dwa Super Giganty. informacje na podstawie wyników FIS opracował Wojciech Bydlinski

Autor: Wojtek Bydli
Komentarzy: 0

2007-11-26 10:12

Czytaj więcej

Startuje PŚ w biathlonie.

W środę reprezentacją Polski w biathlonie przybyła do Kontiolahti, w którym 28 listopada odbędą się inaugurujące sezon 2007/2008 zawody Pucharu Świata. Na zgrupowaniu w Finlandii, w miejscowości Muonio, kadra Polski przebywała od 1 listopada. 21 listopada bezpośrednio przeniosła się do Kontiolahti, gdzie rozpocznie zmagania w PŚ. - Wszystkie zgrupowania przedsezonowe odbyły się zgodnie z planem. Przygotowania nie były układane głównie pod mistrzostwa świata. Od strony technicznej też wszystko jest dopracowane - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Biathlonu, Zbigniew Waśkiewicz. - Forma Tomasza Sikory napawa optymizmem i mam nadzieję, że przez cały sezon będzie rosła. Tomasza Sikorę i Magdalenę Gwizdoń stać na zwycięstwa - dodał. Na zgrupowaniu w Finlandii nastąpiły dwie zmiany w kadrach. Z męskiej kadry na Puchar Świata wypadł Mirosław Kobus. Powodem były kłopoty wydolnościowe serca. Zastąpi go Łukasz Witek. Ustalono także, że Katarzyna Ponikwia nie wystąpi w PŚ, będzie natomiast startować w Pucharze Europy. W składzie reprezentacji Polski w Kontiolahti znajdują się: seniorzy - Tomasz Sikora (NKS Dynamit Chorzów), Krzysztof Pływaczyk (AZS AWF Wrocław), Adam Kwak (BKS WP Kościelisko), Sebastian Witek (AZS AWF Katowice); seniorki - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), Magdalena Nykiel (MKS Karkonosze - Jelenia Góra), Agnieszka Grzybek (MKS Karkonosze - Jelenia Góra), Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice).

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-21 20:18

Czytaj więcej

Beitosprinten 2007- Biathlon

W ramach zawodów Beitosprinten 2007 w norweskim Beitostolen rozegrano także zawody w biathlonie.Zawodnicy rywalizowali w sprintach i biegach masowych. Wśród mężczyzn w obu biegach podium wygladało tak samo, zwyciężył Ole Einar Bjorndalen, przed Halvardem Hanevoldem i Alexandrem Osem (wszyscy NOR).Wyniki kobiet i męzczyzn w załacznikach.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-18 22:57

Czytaj więcej

REITERMALM(AUT) zamiast LEVI(FIN)

PŚ w Narciarstwie Alpejskim przeniesiony z Levi (FIN) do Reiteralm (AUT). Zaplanowane na nadchodzący weekend zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim w Fińskim Levi zostały odwołane z powodu zbyt małej ilości śniegu i niekorzystnych prognoz na weekend. Zawody zostały przeniesione do Reiteralm w Astrii. W sobotę współzawodniczyć będą kobiety a w niedzielę mężczyźni. W obydwu przypadkach I przejazd zaplanowano na godzinę 10.00, a II na 13.00 CET. Levi znajduje się na północ od Koła Podbiegunowego w Laponii i jest najbardziej na północ wysuniętym miejscem rozgrywania zawodów PŚ. „Wszyscy pracowali bardzo ciężko, ale tym razem pogoda była przeciwko nam. Tu nigdy nie było tak ciepło w listopadzie od połowy lat ‘60” wyjaśniał Janne Leskinen prezes Fińskiego Związku Narciarskiego. W ubiegłym sezonie do Reiteralm przeniesiono zawody z Val d’Isere i St. Moritz które również borykały się z brakiem śniegu.

Autor: huk
Źródło: FIS
Komentarzy: 0

2007-11-09 16:09

Czytaj więcej

PLANY POLSKIEGO ZWIĄZKU BIATHLONU

Stworzenie ośrodka szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo i organizacja imprez międzynarodowych w rejonie Czechy-Polska-Słowacja zakłada strategia polskiego biathlonu na lata 2007 - 2014 opracowana przez PZBiat. Głównym celem jest uczynienie z biathlonu wiodącej dyscypliny zimowej w Polsce.

Autor: kace
Źródło: PAP
Komentarzy: 0

2007-09-19 21:34

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p