podmenu

Inne sporty

Polacy w zawodach FIS-u

FIS Cup- Rjukan(NOR) 17-18.11.2007.Na zawodach narciarskich w konkurencjach alpejskich FIS w norweskiej miejscowości Rjukan , polscy alpejczycy rozpoczęli sezon startowy. W slalomie Maciej Bydliński zajął 6 miejsce, Kominko był 14. Wygrał norweg Hermann Lager. W drugim slalomie zwyciężył Pirmin Austein/Włochy/ ,a Maciej Bydliński zajął dobre 4 miejsce. Drugi z polskich reprezentantów Maciej Wądrzyk był 18 , a Maciej Kominko nie ukończył konkurencji. Dalsza rywalizacja alpejczyków przenosi się do Hemsdal/ Norwegia/ gdzie w dniach 20 i 21 listopada rozegrane będą dwa Super Giganty. informacje na podstawie wyników FIS opracował Wojciech Bydlinski

Autor: Wojtek Bydli
Komentarzy: 0

2007-11-26 10:12

Czytaj więcej

Startuje PŚ w biathlonie.

W środę reprezentacją Polski w biathlonie przybyła do Kontiolahti, w którym 28 listopada odbędą się inaugurujące sezon 2007/2008 zawody Pucharu Świata. Na zgrupowaniu w Finlandii, w miejscowości Muonio, kadra Polski przebywała od 1 listopada. 21 listopada bezpośrednio przeniosła się do Kontiolahti, gdzie rozpocznie zmagania w PŚ. - Wszystkie zgrupowania przedsezonowe odbyły się zgodnie z planem. Przygotowania nie były układane głównie pod mistrzostwa świata. Od strony technicznej też wszystko jest dopracowane - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Biathlonu, Zbigniew Waśkiewicz. - Forma Tomasza Sikory napawa optymizmem i mam nadzieję, że przez cały sezon będzie rosła. Tomasza Sikorę i Magdalenę Gwizdoń stać na zwycięstwa - dodał. Na zgrupowaniu w Finlandii nastąpiły dwie zmiany w kadrach. Z męskiej kadry na Puchar Świata wypadł Mirosław Kobus. Powodem były kłopoty wydolnościowe serca. Zastąpi go Łukasz Witek. Ustalono także, że Katarzyna Ponikwia nie wystąpi w PŚ, będzie natomiast startować w Pucharze Europy. W składzie reprezentacji Polski w Kontiolahti znajdują się: seniorzy - Tomasz Sikora (NKS Dynamit Chorzów), Krzysztof Pływaczyk (AZS AWF Wrocław), Adam Kwak (BKS WP Kościelisko), Sebastian Witek (AZS AWF Katowice); seniorki - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), Magdalena Nykiel (MKS Karkonosze - Jelenia Góra), Agnieszka Grzybek (MKS Karkonosze - Jelenia Góra), Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice).

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-21 20:18

Czytaj więcej

Beitosprinten 2007- Biathlon

W ramach zawodów Beitosprinten 2007 w norweskim Beitostolen rozegrano także zawody w biathlonie.Zawodnicy rywalizowali w sprintach i biegach masowych. Wśród mężczyzn w obu biegach podium wygladało tak samo, zwyciężył Ole Einar Bjorndalen, przed Halvardem Hanevoldem i Alexandrem Osem (wszyscy NOR).Wyniki kobiet i męzczyzn w załacznikach.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 0

2007-11-18 22:57

Czytaj więcej

REITERMALM(AUT) zamiast LEVI(FIN)

PŚ w Narciarstwie Alpejskim przeniesiony z Levi (FIN) do Reiteralm (AUT). Zaplanowane na nadchodzący weekend zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim w Fińskim Levi zostały odwołane z powodu zbyt małej ilości śniegu i niekorzystnych prognoz na weekend. Zawody zostały przeniesione do Reiteralm w Astrii. W sobotę współzawodniczyć będą kobiety a w niedzielę mężczyźni. W obydwu przypadkach I przejazd zaplanowano na godzinę 10.00, a II na 13.00 CET. Levi znajduje się na północ od Koła Podbiegunowego w Laponii i jest najbardziej na północ wysuniętym miejscem rozgrywania zawodów PŚ. „Wszyscy pracowali bardzo ciężko, ale tym razem pogoda była przeciwko nam. Tu nigdy nie było tak ciepło w listopadzie od połowy lat ‘60” wyjaśniał Janne Leskinen prezes Fińskiego Związku Narciarskiego. W ubiegłym sezonie do Reiteralm przeniesiono zawody z Val d’Isere i St. Moritz które również borykały się z brakiem śniegu.

Autor: huk
Źródło: FIS
Komentarzy: 0

2007-11-09 16:09

Czytaj więcej

PLANY POLSKIEGO ZWIĄZKU BIATHLONU

Stworzenie ośrodka szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo i organizacja imprez międzynarodowych w rejonie Czechy-Polska-Słowacja zakłada strategia polskiego biathlonu na lata 2007 - 2014 opracowana przez PZBiat. Głównym celem jest uczynienie z biathlonu wiodącej dyscypliny zimowej w Polsce.

Autor: kace
Źródło: PAP
Komentarzy: 0

2007-09-19 21:34

Czytaj więcej

ZNOWU RZADZĄ!

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek decyzję Ministerstwa Sportu zawieszającą władze Polskiego Związku Biathlonu podjętą 6 lipca 2006 roku. Wyrok jest nieprawomocny.

Autor: kace
Źródło: PAP
Komentarzy: 0

2007-09-19 19:46

Czytaj więcej

REGULAMIN LIGI MOZN

XX LIGA DZIECI I MŁODZIEŻY MOZN W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM AZMOT PEUGEOT CUP 2008.Liga organizowana jest przez MOZN Krakó przy współudziale klubów sportowych i szkółek narciarskich.Sponsorem ligi jest AMOT PEUGEOT.Celem ligi jest popularyzacja narciarstwa, podniesienie poziomu sportowego dzieci i młodzieży szkolnej.Regulamin w załączniku.

Autor: kace
Źródło: MOZN
Komentarzy: 0

2007-09-19 19:37

Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata w biathlonie letnim

Łukasz Szczurek zajął ósme miejsce w w biegu na 3km juniorów podczas MŚ rozgrywanych w estońskiej miejscowości Otepaa.W sztafetach juniorów VII miejsce zajęła polska sztafeta w składzie:Irena Bukacka, Karolina Pitoń, Marek Firlej i Adrian Maciulewicz.Trzeba takze zauwazyć dobre miejsce Krzysztofa Pływaczyka, który w biegu na dochodzenie seniorów zajął 11 miejsce.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 1

2007-09-11 18:50

Czytaj więcej

BIATHLON-WYNIKI OOM

Znowu z dużym opóźnieniem, ale prace z nowym skipolem trwają i trwają.W załącznikach wyniki z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie letnim, otrzymane od p. Józefa Staszela.

Autor: kace
Źródło: w
Komentarzy: 1

2007-08-26 19:48

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p