Inne sporty

BIATHLONOWY OSCAR DLA TOMASZA SIKORY.

Tomasz Sikora zdobywcą biathlonowego Oscara.Nagrodę, którą przyznają w głosowaniu trenerzy poszczególnych ekip narodowych za sezon 2008/09 otrzymał Tomasz Sikora.Sikora sam był zaskoczony tym wyróżnieniem,jak stwierdził,spodziewał się wyróżnienia po raz trzeci z rzędu dla Bjoerndalena.Jednak trenerzy uznali, że pan Tomek prezentował najrówniejszą formę przez cały sezon w Pucharze Świata.Dodajmy, że wraz z Justyną Kowalczyknależy on do najpoważniejszych kandydatów do medalu w Vancouver.

Autor: kace
Źródło: IBU

2009-11-02 20:57

2009-02-04 21:24

TOMASZ SIKORA DRUGI!

3-7.12.2008, Oestersund (SWE) PŚ w biathlonie.Zawodami w szwedzkim Oestersund zainaugurowali biathlonowy PŚ Tomasz Sikora i polska ekipa.

W srodowym biegu na 20km ze 4 strzelaniami, nasz zawodnik zajął 12 miejsce,tracąc szanse na podium na strzelnicy.Na każdym strzelaniu solidarnie zaliczał jedną karną minutę.W sobotnim sprincie na 10km, z dwoma strzelaniami pan Tomasz wypadł zdecydowanie lepiej.Z jednym pudłem na strzelnicy zajął drugie miejsce, ulegając tylko Emilowi Svendsenovi z Norwegii.O jego dobrej dyspozycji biegowej może świadczyć przewaga nad słynnym Ole Einar Bjoerndalenem, któremu Sikora "dołożył" 15,5 sekundy.Występy naszych pozostałych reprezentantów na razie zostawmy bez komentarza.Jedynym w miarę poprawnym rezultatem jest 61 pozycja Adama Kwaka.wyniki w załączniku

Autor: bjoern
Źródło: w

2008-12-07 08:48

Wielkie otwarcie skoczni w Malince.

26-28.09.2008, Wisła Malinka, Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na igielicie.Nareszcie po latach czekania, ruszy skocznia w Malince.W ostatni weekend września ,właśnie na tym nowym obiekcie swoje MP rozegrają skoczkowie i kombinatorzy norwescy.Władze Wisły zapowiadają wizytę premiera i prezydenta RP, chociaż zamiast "i" powinno być "lub" biorąc pod uwagę estymę jaką do siebie pałają Ci dwaj politycy.W Wiśle zapowiada się wielkie święto, ale jak to zawsze bywa nie obejdzie się w tej beczce miodu bez łyżki dziegciu..Władze Wisły spodziewają się do 10tys. kibiców obserwujących konkursy.Chwalebne, tylko patrząc na skocznię trudno dojrzeć tam jakieś trybuny.Biorąc pod uwagę liczbę krzesełek można zaryzykować stwierdzenie, że konkurs obejrzy z 1000 osób, co najmniej połowa w charakterze wiewiórek.

Źródło: w

2008-09-09 19:46

Dubletowy sukces Polaków!

6.06.2008, Kranj (SLO),3 konkurs PK w skokach na igielicie.Do trzech razy sztuka.

Nasi skoczkowie po słabszych występach w Velenje wreszcie pokazali na co ich stać.Maciej Kot po skokach na odległość 110,5m (najdłuższy skok) i 104,5m stanął na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając o 0,9 punktu Stefana Hulę.Na najniższym stopniu podium uplasował się Słoweniec Primoz Pikl.Na trzynastym miejscu konkurs ukończył Marcin Bachleda, a Łukasz Rutkowski zajął 20 miejsce.W klasyfikacji generalnej letniego PK prowadzi Primoz Pikl, który z 220 punktami na koncie wyprzedza Niemca Pascala Bodmera (176pkt) i Macieja Kota (145pkt).FOTO:fot.Karolina Osenka/skijumping.plwyniki konkursu i klasyfikacji generalnej w załącznikach

Źródło: w

2008-07-06 22:32

Drugi raz w Velenje.Nasi lepiej.

5.07.2008 Velenje (SLO), drugi konkurs PK w skokach na igielicie.Drugi konkurs tegorocznego letniego PK w skokach zakończył się zwycięstwem Niemca Pascala Bodmera który wyprzedził Słoweńców Jure Sinkovca i Promoza Pikla.Dzisiaj zdecydowanie lepiej wypadli nasi reprezentanci.Maciek Kot i Stefan Hula zajęli odpowiednio 5 i 7 miejsce.Na 16 miejscu uplasował się Łukasz Rutkowski, a lider naszej ekipy Marcin Bachleda zakończył konkurs na 19 miejscu.wyniki w załaczniku

Źródło: ski-jump.velenje.si/w