hojnisz

Kaisa Makarainen wygrała bieg sprinterski na 7,5 km, który odbył się Pokljuce. Finka była bezbłędna na strzelnicy, podobnie jak kolejna na mecie Dorothea Wierer, która została nową liderką klasyfikacji generalnej. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz nie powtórzyła sukcesu z przed dwóch dni, ale zajęła dobre 11. miejsce i utrzymała pozycję wiceliderki Pucharu Świata.

Najlepsza zawodniczka poprzedniego sezonu była bezkonkurencyjna i pokonała następną na mecie Włoszkę o 14,8 sekund. Jeszcze większą stratę miały kolejne dzisiaj Justine Braisaz i Julia Simon oraz pudłujące po razie Lisa Vittozzi i Paulina Fialkova, które były gorsze o ponad 40 sekund. Dopiero 20. lokatę zajęła dotychczas prowadząca w Pucharze Świata Yuliia Dzhima.

Hojnisz trafiła wszystkie dziesięć strzałów, jednak biegła znacznie wolniej od Makarainen i na mecie była gorsza od Finki o nieco ponad minutę. Do jutrzejszego biegu pościgowego zakwalifkowała się także Kinga Zbylut, która dzięki bezbłędemu strzelaniu zajęła 42. miejsce. Nie udało się to Kamili Żuk (63. miejsce, 3 pudła) oraz Karolinie Pitoń (83. miejsce, 4 pudła).