trathlion g

Beskidzki triatlon górski, to nieco zmodernizowana wersja triathlonu jaki znamy. Zawodnicy ścigają się na rowerze górskim, biegną z kijami, oraz mierzą się w biegu na nartorolkach. Dzisiejsza edycja odbyła się w Ustroniu.

 

 

Wcześniejsza edycja Triatlonu Górskiego, miała miejsce w Istebnej, na początku czerwca, dokładniej 10.06. Druga natomiast odbyła się dziś. Zawodnicy mieli dosć sporo czasu aby przygotować się i poprawić swoje rezultaty po Istebniańskiej edycji. 

 

A jak rozgrywane są takie zawody? 

 

Część biegowa- Zawodnicy pokonują wyznaczoną pętlę biegową długości około 3 kilometry, obowiązkowo wyposażeni we własne kije do nordic walking lub kije narciarskie. Obowiązująca długość kija – zawodnikowi w postawie stojącej z wyprostowanymi kolanami kije powinny sięgać minimum do łokcia. W trakcie biegu zawodnik trzyma chwyty kijów w dłoniach !

 

Część rowerowa- Zawodnicy pokonują wyznaczoną pętlę długości około 8 kilometrów na własnym rowerze górskim, obowiązkowo w kasku. Uwaga! Wyznaczona trasa, ze względu na stopień trudności technicznej, wymaga umiejętności poruszania się na rowerze górskim w terenie. Możliwe jest na niej osiągnięcie znacznych prędkości, wobec czego zawodnicy zobowiązani są do dostosowania szybkości zjazdu do posiadanych umiejętności - Zawodnicy startują obowiązkowo w kaskach! 

 

Część nartorolkowa - Bieg na dystansie około 6 kilometrów rozgrywany jest w stylu klasycznym - Zawodnicy mogą startować na własnych nartorolkach - Organizator w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym uzgodnieniu, może zapewnić nartorolki zawodnikom nie posiadającym własnego sprzętu. Zawodnicy obowiązani są wówczas posiadać kije narciarskie i buty w systemie SNS Pilot, lub NNN - Obowiązują nartorolki do stylu klasycznego wyłącznie na CZARNYCH KOŁACH GUMOWYCH o średnicy maksymalnej do 80 mm - Sprawdzenie czy zawodnik użył kół zgodnych z regulaminem może nastąpić zarówno przed startem jak po zakończeniu biegu - Zawodnicy startują obowiązkowo w kaskach!

 

I tak w Ustroniu zwycięstwo odniósł Wojciech Wojtyła z MKS Istebna SKIPOL TEAM.PL. Zawodnik redakcyjnego zespołu, zantował bardzo dużą przewagę (ponad trzy minuty) nad drugim Janem Łackiem z NABIEGOWKACH.PL. Najniższy stopień podium uzupełnił Ireneusz Rabski, reprezentujący skipol team. Tuż za podium, znalazł się jego klubowy kolega  Sebastian Jarecki. 

 

WYNIKI 

 

Zdjęcia oraz krótki filmik z wcześniejszej edycji dostępne są TUTAJ

 

Natalia Surdyka