lowel

Bieg indywidulany mężczyzn na 20 km to jedna ze specjalności Martina Fourcade, jednak to nie francuz cieszył się ze złotego medalu MŚ w tej konkurencji, a Lowell Bailey. Zawodnik ze Stanów Zjednoczonych zaliczył swój najlepszy start w życiu i może cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego.

 

 

Biegi indywidulane to przed ostatnia indywidualna konkurencja Mistrzostw Świata. Lowell Bailey wykorzystał ją znakomicie. Zawodnik, już wcześniej spisywał się naprawdę dobrze na trasach w Hochfilzen, i był bardzo blisko zdobycia medalu w biegu pościgowym, jednak skończyło się na czwartym miejscu. Jednak jak głosi stare przysłowie, „ Co się odwlecze to nie uciecze” miało w tej sytuacje małe zastosowanie i już dwa dni później Lowell Bailey mógł cieszyć się ze zdobycia Złotego medalu.

Druga pozycja należała do Czecha Ondreja Moravca, który również miał 100 procentową skuteczność, ale na trasie prezentował się nieco słabiej, i do zwycięscy stracił3,3 sekundy. Brązowy krążek zdobył faworyt Martin Fourcade. Francuz potwierdza świetną dyspozycję biegową, gdyż pomimo 2 karnych minut, do zwycięscy stracił 21 sekund, co pokazuje jak ciężko dorównać biegowo liderowi pucharu świata.

Z polskich zawodników z naprawdę bardzo dobrej strony zaprezentował się Andrzej Nędza- Kubiniec. Polak pomimo dwóch karnych rund zajął 53 miejsce i był najlepiej sklasyfikowanym Polakiem w stawce. Trzy karne minuty zaliczył Łukasz Szczurek, co dało mu 57 pozycję, a na 90 z aż 6 niecelnymi strzałami skalsyfikowany został Grzegorz Guzik.

 

A już dziś na trasie zobaczymy nasze Polki. Tym razem w biegach sztafetowych. W roli faworytów może nie jesteśmy, ale mała niespodzianka byłaby mile widziana. Skład Polskiej sztafety (Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kina Mitoraj oraz Krystyna Guzik). Za to w roli głównych pretendentów do zdobycia medalu jest na pewno reprezentacja Niemiec, Francuzek czy Norweżek, które będą bronić tytułu zdobytego w zeszłym sezonie. Na pewno nie odpuszczą Czeszki, które na tych mistrzostwach prezentują się również bardzo dobrze.

 Jednak wszystkiego dowiemy się dziś. Sztafety wystartują o godzinie 14:30.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka