Już w najbliższy weekend w czeskiej miejscowości Horni Misecky rusza cykl zawodów FIS-owskich Slavic Cup.

W sobotę zostaną rozegrane biegi narciarskie stylem klasycznym, panie pobiegną na dystansie 5 kilometrów, panowie na dystansie dwukrotnie dłuższym.Z kolei w niedzielę zawodnicy będą biegali stylem dowolnym odpowiednio 7 i 10 kilometrów.

Na starcie zobaczymy dużą grupę polskich zawodników na czele z niektórymi zawodnikami kadry A-Mix, kadrę młodzieżową, oraz zawodniczki i zawodników eliminujących się do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Insbruck 2012.Przypomnijmy,że na te ostatnie pojedzie jedna zawodniczka i jeden zawodnik z naszego kraju.

Przekonamy sie także w jakiej formie są zawodnicy kadry młodzieżowej, przygotowujacej sie do MŚ U_23 i Juniorów rozgrywanych w tym roku w tureckim Erzurum (vide Uniwersjada 2011).

Jak na razie kadra młodzieżowa skutecznie....unikała startów, ciekawe czy jest w Europie kadra mająca w tym sezonie podobną ilość startów jak nasza czyli...zero.

W poprzedni weekend wystarczyło przejechać 180 kilometrów dzielących Ramsau od Seefeld, zapłacić wpisowe w wysokości 15 euro i startować.

Na zdjęciu ubiegłoroczna zwyciężczyni zawodów na dystansie 5 kilometrów klasykiem Magdalena Kozielska.

/UŁ/