PRZYGODA

Tak jak zapowiedziałem w poprzednim tygodniu, przedstawiam dziś więcej informacji o naszych wyprawach do Norwegii.

 

Głównym organizatorem wypraw jest Córka Odyna, czyli Agnieszka Kępska. Dlaczego "Córka Odyna"? Bo tak ją nazwałem :) Dlaczego tak ją nazwałem? Dlatego, że nikt kogo znam nie wie tylu rzeczy i nie zna takich historii o Skandynawii, co właśnie ona. Jestem przekonany, że sami Norwegowie i Szwedzi mogliby się dużo od niej dowiedzieć o historii swoich krajów.

 

Agnieszka jest czynnym przewodnikiem po Skandynawii już od przeszło dziesięciu lat. Podczas naszych wypraw opowie Wam prawdziwe i niewiarygodne historie o ludziach Północy. Córka Odyna kocha biegówki, dlatego tym razem wyprawa odbędzie się na nartach biegowych. Oczywiście jestem bardzo zaszczycony, że Start-Ski ma w tym projekcie bardzo znaczący udział.


Zbyszek Galik - instruktor Start Ski

Więcej informacji o Agnieszce znajdziecie Państwo TU
Dla zainteresowanych, relacja z jednej z wypraw Agnieszki TU

 

Kilka słów od Agnieszki:

 

Zapraszam w niezwykłą podróż – zimową wycieczkę do Norwegii połączoną z nauką i doszkalaniem jazdy na nartach biegowych. Oprowadzając po Północy już ponad 10 lat, od kilku lat miałam chęć zacząć organizować wyjazdy na Północ - również zimą. Zimą oczywiście prowadziłam już różnego rodzaju wycieczki – nie tylko krajoznawcze, ale także na skutery śnieżne, do Wioski Mikołaja, na zaprzęgi psów husy, na poszukiwanie zorzy polarnej i różne inne, ale ciągle chodziło mi po głowie zorganizowanie wycieczki choćby z elementami jazdy na biegówkach – wiedząc, że Północ zimą idealnie się do tego nadaje. Biura podróży nie bardzo były zainteresowane tą opcją, mówiąc że „drogo jak na narty a poza tym mało kto umie jeździć na biegówkach i w ogóle pewnie mało kto byłby zainteresowany czymś takim”.

 

Pomyślałam więc, że warto się przekonać jak jest naprawdę a realizację mojego pomysłu przyspieszyło poznanie bardzo ciekawych ludzi, którzy od razu zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie - Zbyszka Galika i Kuby Mrozińskiego ze Szkoły Narciarstwa Biegowego Start Ski. Łącząc więc swoją pasję, wiedzę i doświadczenie w tym roku po raz pierwszy organizujemy wyjazd na biegówki do Norwegii! :)

 

Za program wypraw, jego techniczne kwestie oraz jego realizację – ze szczególnym uwzględnieniem części krajoznawczej i kulturowej - odpowiadam ja, natomiast za program nauki i szkolenie jazdy na nartach biegowych odpowiadają Zbyszek i Kuba. Myślę, że jest to idealne połączenie, bo każdy z nas jest specjalistą w swojej dziedzinie i co bardzo ważne zajmuje się tym, bo to jest jego pasja.

 

Efektem naszej współpracy są więc niezwykłe zimowe wyprawy - na biegówki i to do miejsca, które jest właśnie kolebką tego ciekawego i bardzo pożytecznego sportu. W norweską tradycję wypoczynku wpisane jest przecież przemierzanie niezwykle pięknego i klimatycznego krajobrazu Północy właśnie na nartach – od „hytty do hytty”, czyli od domku do domku.

 

My na początek zaczniemy trochę spokojniej i zamieszkamy na kilka dni w górach – i to w Górach Skandynawskich, aby codziennie wychodzić w teren i uczyć się a potem doskonalić swoje umiejętności biegowe. Będzie to więc świetna okazja, żeby odpocząć w aktywny sposób, poczuć kontakt z Naturą i zdobyć nowe umiejętności a to wszystko w niezwykłym klimacie i w świetnym towarzystwie. Poza tym jeszcze odwiedzimy stolicę Królestwa Norwegii i zwiedzimy najciekawsze miejsca tego pięknego miasta nad fiordem, poznamy kilka ważnych muzeów, wjedziemy na Holmenkollen a także zamieszkamy w hotelu w samym centrum, aby mieć możliwość wzięcia udziału w życiu nocnym Oslo dla lepszego poznania jego atmosfery. Przemierzymy także jedną z 18 najpiękniejszych norweskich widokowych tras turystycznych a wieczorami będziemy spotykać się na teoretyczne szkolenia oraz luźne rozmowy o narciarstwie biegowym - jakie przygotowali doświadczeni Instruktorzy.

 

Zapraszam w niezwykłą podróż, Agnieszka Kępska