podmenu

Blogerzy

Lista blogów

Koenig Ludwig Lauf – maraton narciarski z niespotykanym przebiegiem [BLOG]Dolomitenlauf - maraton ukończony w wyjątkowy dzień w szczególnej intencji [BLOG]La Sgambeda - maraton narciarski przyjazny dla uczestników. Andrzej Guziński po starcie [BLOG]Livigno - doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego dla każdego - pisze Andrzej Guziński [BLOG]Fosavatn Ski Maraton- sposób na przedłużenie sezonu startowego oraz mój osobisty memoriał Radka Szwade – relacja Andrzeja Guzińskiego z „islandzkiego” startu w wyjątkowej pogodzieFredagsBirken, czyli 54 km biegu w 20-sto stopniowym mrozie z 3,5kg plecakiem na plecachKortvasan, bieg na piąty Dyplom Worldloppet Master – relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]La Transjurassienne 25FT – dobry bieg w trudnych warunkach. Relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]Marcialonga 2018 - klimat który wciąga. Relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]Mistrzostwa Świata Masters 2018 Minneapolis, ściganie z profesjonalistami. Andrzej Guziński [BLOG]Vasaloppet China, szybka decyzja, szybki bieg – relacja Andrzej GuzińskiegoAndrzej Guziński ponownie na Vasaloppet China [WYNIKI POLAKÓW + RELACJA]Svalbard Skimarathon, bieg narciarski, który warto zaliczyć. Relacja Andrzeja Guzińskiego ze SpitsbergenuJizerska 50, niepewność, radość, krew i ból, z 4 tytułem Worldloppet Master w tle; pisze Andrzej Guziński [BLOG]Mój piąty Engadin Skimarathon, relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]Krótki wyjazd, krótki bieg – relacja Andrzej Guzińskiego z Maratonu narciarskiego Koenig Ludwig LaufI jak tu nie lubić włoskich klimatów, pisze Andrzej Guziński o trasach Marcialongi i nie tylkoMerino Muster – mój bieg do celu. Relacja Andrzeja Guzińskiego z Nowej ZelandiiAndrzej Guziński (skipol.pl TEAM) z Snow Farm w Nowej ZelandiiFossavatn Ski Marathon – nieprzewidywalny wiatr i nieprzewidywalny śnieg - relacja Andrzeja Guzińskiego z IslandiiBirkebeinerrennet 2016. Bieg na zaliczenie [relacja Andrzeja Guzińskiego]Prawdziwa zima i prawdziwy śnieg w Lahti: relacja Andrzeja Guzińskiego z biegu Finlandia Hihto (Worldloppet)Moja trzecia Marcialonga, relacja Andrzeja Guzińskiego z biegu narciarskiego Marcialonga we WłoszechVasaloppet China: wyprawa Andrzeja Guzińskiego z tysiącem i jeden przygódSkipol w Chinach, Andrzej Guziński na gorąco po ukończeniu Vasaloppet China [WYNIKI]

Blog: ANDRZEJ GUZIŃSKI

guziński

Koenig Ludwig Lauf – maraton narciarski z niespotykanym przebiegiem [BLOG]

Uczestnicząc po raz kolejny w maratonie narciarskim Koenig Ludwig Lauf nie  sądziłem, że pogoda będzie miała na przebieg maratonu tak duży wpływ. Na długo przed rozpoczęciem biegu było wiadomo, że z uwagi na obfite opady  śniegu w ostatnim czasie bieg jest niezagrożony na całej swojej oryginalnej trasie, dzięki zgromadzeniu dużych ilości śniegu. Dodatkowo temperatura w ostatnich dniach nie wróżyła nic niedobrego.

Komentarzy: 2

2019-02-04 19:51

Czytaj więcej
guziński

Dolomitenlauf - maraton ukończony w wyjątkowy dzień w szczególnej intencji [BLOG]

Kiedy planowałem swój udział w maratonie narciarskim Dolomitenlauf nie mogłem przypuszczać, że będę pokonywał 42 kilometry trasy w tym samym czasie, gdy w Polsce obowiązywała żałoba narodowa, a w Gdańsku pogrzeb zamordowanego Prezydenta Pawła Adamowicza – prezydenta miasta w którym mieszkam i pracuję prawie 40 lat.

Komentarzy: 2

2019-01-21 15:34

Czytaj więcej
guziński

La Sgambeda - maraton narciarski przyjazny dla uczestników. Andrzej Guziński po starcie [BLOG]

Realizując swoje postanowienie z przed dwóch lat o tym, że jeden maraton w roku będzie dla mnie tym, którego jeszcze nie ukończyłem do tej pory - tym razem padło na Włoską La Sgambedę.

Komentarzy: 0

2018-12-07 22:44

Czytaj więcej
guziński

Livigno - doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego dla każdego - pisze Andrzej Guziński [BLOG]

Kiedy w listopadzie miłośnicy biegów narciarskich w Europie z utęsknieniem wypatrują opadów śniegu - w Livigno we Włoszech bez problemu można korzystać z przygotowanych tras  biegowych, gdyż sezon narciarski rozpoczyna się na ogół na przełomie października i listopada, a kończy w połowie maja.

Komentarzy: 0

2018-11-28 23:16

Czytaj więcej
Fosavatin_Ski_Maraton_Andrzej_Guzinski_2

Fosavatn Ski Maraton- sposób na przedłużenie sezonu startowego oraz mój osobisty memoriał Radka Szwade – relacja Andrzeja Guzińskiego z „islandzkiego” startu w wyjątkowej pogodzie

Od ostatniego startu minął ponad miesiąc, narty schowane w garażu, roztrenowanie zakończone. Co wtedy robić, kiedy głowa podpowiada, że chcę jeszcze wystartować w jakimś maratonie narciarskim? Jak się okazuje jest na to dosyć prosty sposób – wystarczy udać się na Islandię (wyspę o księżycowych niepowtarzalnych widokach oraz surowym nieprzewidywalnym klimacie), aby dokończyć sezon startowy w okresie, w którym wszyscy zapomnieli już o startach na biegówkach.

Komentarzy: 0

2018-04-30 21:44

Czytaj więcej
guzinski

FredagsBirken, czyli 54 km biegu w 20-sto stopniowym mrozie z 3,5kg plecakiem na plecach

Bieg FregadsBirken to 54 kilometry szerokich, bezpiecznych i  świetnie przygotowanych „narciarskich autostrad” z 1132 metrami przewyższeń oraz niepowtarzalnymi widokami. Dodatkową atrakcję stanowi plecak o ciężarze minimum 3,5kg, z którym musi biec każdy uczestnik biegu. Plecak jest obowiązkowy, a jego ciężar skrupulatnie sprawdzany na mecie. Wszystko to na pamiątkę uratowania następcy tronu księcia Haakona przez dwójkę narciarzy Birkebeiners, którzy przebiegli tą trasę z małym księciem na rękach ratując mu w ten sposób życie i zapewniając tron królewski.

Komentarzy: 0

2018-03-20 20:09

Czytaj więcej
guzinski

Kortvasan, bieg na piąty Dyplom Worldloppet Master – relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]

Decydując się na start w biegu Kortvasan (krótka wersja biegu Vasaloppet) – jednego z sześciu biegów organizowanych na trasie kultowego biegu Vasaloppet w Szwecji nie wiedziałem, że cieszy się on tak dużą popularnością. Na starcie biegu stanęło ponad 7000 biegaczy o bardzo dużej rozpiętości wiekowej, począwszy od młodzieży w wieku 12 lat, aż po osoby w podeszłym wieku. Bieg rozgrywany jest z miejscowości Oxberg do miejscowości Mora, gdzie znajduje się meta wszystkich biegów organizowanych w ramach Vasaloppet.

Komentarzy: 0

2018-02-27 23:14

Czytaj więcej
guzinski

La Transjurassienne 25FT – dobry bieg w trudnych warunkach. Relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]

Jak do tej pory moje wyjazdy na bieg do Francji nie kojarzyły mi  się najlepiej z uwagi na problemy towarzyszące poprzednim dwóm wyjazdom oraz trzeciemu, który ze względu na załamanie pogody na kilka dniu przed startem, został odwołany.

Komentarzy: 0

2018-02-21 20:04

Czytaj więcej
guzinski

Marcialonga 2018 - klimat który wciąga. Relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]

Kiedy sześć lat temu po raz pierwszy zdecydowałem się na udział w biegu narciarskim Marcialonga we Włoszech przez przypadek znalazłem nocleg w hotelu w miejscowości Moena, który okazał się idealnym wyborem oceniając go z perspektywy kolejnych startów. Decydując się w ubiegłym roku na swój czwarty start w tym biegu wiedziałem że wracam do jednego z moich ulubionych miejsc, które ma swój niepowtarzalny urok i klimat. Oprócz samego biegu zależało mi na tym aby po raz kolejny zatrzymać się w uroczym mieście Moena (miejsce startu biegu), które  przyciąga zarówno widokami, słońcem jaki i wielką gościnnością gospodarzy.

Komentarzy: 0

2018-02-12 20:49

Czytaj więcej
guzinski

Mistrzostwa Świata Masters 2018 Minneapolis, ściganie z profesjonalistami. Andrzej Guziński [BLOG]

Gdy po ukończeniu wszystkich biegów w ramach Ligi Światowej Biegów Masowych Worldloppet postanowiłem dodać do kalendarza swoich startów inne interesujące biegi na świecie, to tuż po Svalbard Marathon na Spitsbergenie na drugim miejscu znalazł się start na MWC2018 czyli Mistrzostwach Matersów.

Komentarzy: 2

2018-02-02 19:01

Czytaj więcej
guzinski

Vasaloppet China, szybka decyzja, szybki bieg – relacja Andrzej Guzińskiego

Zastanawiając się we wrześniu nad kalendarzem startów w maratonach narciarskich w sezonie 2018 bez chwili namysłu zdecydowałem się wziąć udział w biegu Vasaloppet China. Zadecydowało o tym kilka względów. Pierwszy był taki że, aby ukończyć kolejne 10 biegów należących do serii Worldloppet i uzyskać swój piąty Dyplom Worldlopper Master niezbędnym jest ukończenie jednego z dziesięciu biegów na innym kontynencie i w tym przypadku Chiny okazały się najlepszym dla mnie wyborem.

Komentarzy: 1

2018-01-14 00:51

Czytaj więcej
guzinski

Andrzej Guziński ponownie na Vasaloppet China [WYNIKI POLAKÓW + RELACJA]

W biegu China Vasaloppet wzięło udział ponad 700 uczestników na dystansach 50 i 25 kilometrów. Jest to rekord frekwencji i ponad 20% przyrost uczestników rok do roku. Oznacza to że biegi narciarskie w Chinach z roku przyciągają coraz więcej uczestników.

Komentarzy: 1

2018-01-05 16:56

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p