tarcza

Ponieważ dwa moje dotychczasowe felietony-nie felietony zostały zmieszane z błotem, zrugane na wszelkie dostępne sposoby - o paru groźbach procesowych nie wspomnę - postanowiłem podejść do tematu poważniej i bardziej profesjonalnie. Stronniczy przegląd medialny, czyli co tam słychać u…

 

 

 

 

Petter Northug

Informacji i różnego rodzaju sensacyjnych newsów o Northugu nie zabraknie. Jeżeli jednak tak się stanie to jestem pewny, że jego media menedżerowie zadbają już o to, żeby było o czym pisać. Konflikt na linii Northug-norweska federacja przypomina co prawda brazylijski tasiemiec, ale cóż... KASA MISIU, KASA. Odcinek 10178 dotyczy nowej kolekcji szytej przez SWIX-a, a sygnowanej nazwiskiem norweskiej gwiazdy. Kolekcja odzieży, która miała światową premierę 24 października znowu dolała oliwy do ognia, naiwnie spytacie dlaczego? Otóż sponsorem technicznym norweskiej federacji jest marka Bjoern Dahlie, czyli znowu konflikt i straszenie Pettera nie dopuszczeniem do startu w Falun. Patrząc na całą medialną otoczkę pewni startu Norwega w Falun będziemy widząc  go na linii startu. Kończąc temat, Petter odniósł jedno zwycięstwo marketingowe, a mianowicie na otwarciu sezonu w Beitostoelen będzie mógł legalnie reklamować swojego sponsora.

 

Aleksander Legkow

Czyżby o mistrzu olimpijskim w Soczi także było zbyt cicho? Branżowe media zajmujące się biegami narciarskimi obiegła parę dni temu informacja o odejściu Legkowa z …Grupy Legkowa jak nazywano częśc rosyjskiej kadry prowadzonej przez Szwajcara Reto Burgemeistera.  Legkow w wywiadzie udzielonym w Val Senales miał powiedzieć, że chce trenować z mocnymi zawodnikami takimi jak Krjukow i Wylegżanin.  Sprawę szybko sprostowano, Legkow zostaje, jednak na pytanie, co będzie po sezonie nabrał wody w usta.

 

Nikita Krjukow

Jak na rosyjskiego mistrza sprintu przystało nuda, panie, nuda. Urodziła mu się córeczka, jest szczęśliwy z żoną, o czym tu pisać. Ośrodek, w którym teraz trenuje Aldan w Jakucji uważa za najlepszy w Rosji. Nowe zasady rozgrywania sprintów też mu nie przeszkadzają. Ma jasny cel na Mistrzostwa Świata w Falun, wygrać sprint. Żadnego skandalu, żadnych kontrowersyjnych wypowiedzi, nuda.

 

Helena Erbenowa

Była kiedyś taka czeska biegaczka narciarska. Teraz już nie biega, tzn. biega, ale na nogach. Poza tym jeździ na rowerze i pływa. Niewtajemniczonym podpowiem – TRIATHLON.

 

Usmiechniętej południowej sąsiadce udała się sztuka nie lada, a mianowicie w rozgrywanych na Hawajach zawodach Xterra zajęła 5 miejsce, tracąc do zwyciężczyni minutę i 25 sekund. Uśmiech jeszcze poszerzyła drobna kwota na waciki w wysokości 2500 dolarów.

 

Odd-Björn Hjelmeset

Dla niektórych legendarna postać norweskich biegów narciarskich, dla malkontentów zawodnik jakich w krainie fjordów wielu. Posiadacz dwóch medali olimpijskich i czterech tytułów Mistrza Świata wystartował w maratonie we Frankfurcie oczywiście na nogach. Z jakim efektem, Norweg przebiegł dystans w czasie 2:32,05 godziny, co na większości polskich endomondowców i innych trackerów musi robić wrażenie. Robi? Ja myślę. Hjelmeset w swojej kategorii +40 zajął drugi stopień podium. Trzeba mieć zdrowie.

 

Marian

/krótki wywiad/

Okres aklimatyzacji na lodowcu Dachstein przebiegł spokojnie - powiedział naszemu portalowi. Wprawdzie mój sponsor, firma ISO, przygotował komplet zimowych ubrań, ja jednak nie lubię gore i innych texów. Co futro, to futro. Na nartach spoko, można na to patrzeć z torby lub samochodu, ale nartorolki? Nie nie, tego nie rozumiem. Szaro, mokro i chlapie, dzięki. Jedzenie spoko, konia z rzędem temu, kto wyczuje różnicę pomiędzy polskim a austriackim Chappies, warunki mieszkaniowe dobre. Z trenerem dogadujemy się bez problemu, słabiej z serwismenami, mówią jakimś dziwnym językiem i nie bardzo rozumiem, wszystko jedno czy w maskach ochronnych czy bez (fluor). O mojej sparingpartnerce ani słowa, umówiliśmy się, a ja słowa dotrzymuję.

 

Tobiasz Poranek