Zdjęcie

Interesujesz się biegami narciarskimi? Śledzisz rywalizację w Pucharze Świata? Przewidujesz wyniki, a może lubisz trochę rywalizacji? Spróbuj swoich sił w największym typerze biegów narciarskich na świecie!  

 

Noah Hoffman Fantasy Cross Country to największy na świecie typer biegów narciarskich, w którym przewidujemy losy rywalizacji w Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata / Igrzyskach Olimpijskich. Na każdy weekend, w którym rozgrywane są zawody Pucharu Świata możemy kupić do swojego składu maksymalnie po 8 zawodników i zawodniczek. W przypadku Tour de Ski wybieramy skład na cały cykl.  Musimy jednak wyrobić się w budżecie, który dla każdego gracza wynosi sto tysięcy dolarów. Ceny za zawodników wynoszą od ponad 13 tysięcy za Johannesa Klaebo i Jessicę Diggins do 200 dolarów za mniej znanych zawodników. Ograniczenie finansowe powoduje, że nie możemy wybrać zawodników z samego topu. Wymusza to obieranie różnych strategii i zwiększa atrakcyjność zabawy.

 

Każdy gracz zdobywa tyle punktów, ile jego zawodnicy do klasyfikacji Pucharu Świata. W biegach sztafetowych zawodnicy zdobywają tyle punktów, ile przewiduje zajęte przez drużynę miejsce, podzielone przez ilość biegnących zawodników. Na przykład, gdy w naszym składzie mamy Federico Pellegrino, który w sprincie drużynowym zajmuje 2 miejsce to zdobywamy 40 pkt (80/2=40), a za Martina Sundby’ego, który wraz z reprezentacją Norwegii wygrywa sztafetę 4x10km otrzymamy 25 punktów (100/4=25). Nasz skład możemy zmieniać przed każdym weekendem zawodów Pucharu Świata, dobierać go ze względu na program rywalizacji oraz listę startową. Jeśli zapomnimy i nie zmienimy zawodników pozostaje nam ten sam skład, który wybraliśmy na poprzednie zawody.

 

Organizator przewiduje liczne nagrody dla najlepszych typerów (odzież sportowa, akcesoria oraz sprzęt narciarski) zarówno w poszczególnych etapach rywalizacji, jak i w klasyfikacji generalnej całego sezonu.Prowadzony jest również ranking drużynowy. Do zabawy ze znajomymi i przyjaciółmi możemy stworzyć prywatną ligę. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych graczy do zapisania się do naszej ligi: „skipol.pl”, hasło dostępu: „skipol”.

 

NOAH HOFFMAN FANTASY CROSS COUNTRY

 

Zdjęcie: Noah Hoffman Fantasy Cross Country 

Arek Posiadała