Rollspeed

Rollspeed to polski producent nartorolek. Sprzęt produkowany przez tę firmę jest obecnie jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym wśród klubów narciarskich w Polsce. W czwartej odsłonie bloga zapraszam na recenzję nartorolek Rollspeed’a.

 

Nartorolki Rollspeed Skate R100 na szynie o długości 530mm, czyli sprzęt do techniki dowolnej na wysokich kołach, prędkości „2” testowałem ponad półtora sezonu. Na nartorolkach pokonałem blisko 2500km. Dbałem o to, aby nartorolki zakładać naprzemiennie na prawą i lewą nogę aby zapobiec nierównomiernemu ścieraniu się kółek i ich skręcaniu. Muszę dodać, że niejednokrotnie zdarzyło mi się pokonywać na nartorolkach również fragmenty trasy nie pokryte asfaltem, po utwardzonej ziemi, kamieniach. Trenowałem na nartorolkach w każdych warunkach (deszcz, śnieg).  Efekt? Nartorolki do tej pory jadą prosto, nie skręcają, na kółkach nie widać żadnych uszkodzeń, guma jest w dobrym stanie. Uważam, że są naprawdę wytrzymałe. Natomiast za minus tego sprzętu uważam nie najlepsze „trzymanie” rolki do asfaltu na mokrych nawierzchniach. Przy mocnym odbiciu na mokrej nawierzchni, szczególnie na słabszym jakościowo asfalcie kółka ślizgały się.

 

 

Między innymi w odpowiedzi na wyżej wymieniony minus firma Rollspeed jest w fazie testów nowych, miększych kółek do nartorolek. Po pierwszych testach stwierdzam, że odbicie na nich jest bardziej zbliżone do techniki narciarskiej oraz dużo lepiej sprawują się na mokrych nawierzchniach. Bardzo przypominają kółka zamontowane w nartorolkach firmy Marwe, zakupionych przez Polski Związek Narciarski, na których ścigamy się w tym roku podczas Pucharu Polski na nartorolkach.

 

Podsumowując nartorolki firmy Rollspeed uważam za produkt godny polecenia. Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny, porządne nartorolki na aluminiowych szynach, zdecydowanie polecam!

 

Arkadiusz Posiadała