siedlce

III Pielgrzymka Nartorolkowa narciarzy UKS Rawa Siedlce przeszła do historii. W jakim celu podróżowaliśmy, jak przeżywaliśmy wspólną drogę, jak długo i szybko jechaliśmy, o tym wszystkim poniżej, zapraszam.

 

W tym roku odbyła się trzecia już pielgrzymka nartorolkowa narciarzy UKS Rawa Siedlce pod dowództwem prezesa klubu Grzegorza Staręgi. Głównym celem pielgrzymki było dziękczynienie Matce Boskiej za wsparcie, opiekę i wszelakie dobra, jakich doznajemy podczas trudów codziennych treningów, zawodów i wszystkich innych działań klubu, prośba o dalsze wsparcie, zdrowie i powodzenie w realizacji kolejnych projektów oraz osobiste intencje pielgrzymujących.

 

Na pielgrzymkę wyruszyliśmy w środę 7 czerwca z terenu parafii Jana Pawła II w Siedlcach. Dwudziestu nartorolkarzy i dziesięć osób wspomagających : rowerzyści kierujący ruchem, kierowcy aut technicznych i ksiądz. Z Siedlec wyruszył z nami proboszcz wyżej wspomnianej parafii - Ks. Jarosław Oponowicz, następnie po dwóch dniach zmienił go doświadczony pielgrzym-rowerzysta Ks. Bogumił Lempkowski. Każdy dzień celebrowaliśmy mszą świętą i codzienną wspólną modlitwą. Dystans dnia dzieliliśmy na 3 lub 4 etapy z przerwami na wspólne posiłki i odpoczynek.

Pielgrzymowaliśmy trzy i pół dnia, aby w sobotę 10 czerwca wspólnie z 27 Ogólnopolską Pielgrzymką Sportowców uczestniczyć w ceremoniach na Jasnej Górze, które zakończyła Msza Święta. Pełny dystans – 360km pokonało 8 nartorolkarzy w czasie niespełna 25 godzin, co daje średnią 14.4 km/h. Poszczególne etapy pielgrzymki :

Siedlce – Dęblin : 93km

Dęblin – Suchedniów : 118km

Suchedniów – Św. Anna : 120km

Św. Anna – Częstochowa : 29km

 

siedlce

 

Podczas poprzednich pielgrzymek codziennością była wymiana sprzętu, groty i kółka nie wytrzymywały, jednak nie tym razem. Podczas tegorocznej pielgrzymki większość zawodników podróżowało na sprzęcie polskiej firmy Rollspeed. Kółka spisały się świetnie, wymienialiśmy tylko jeden grot ;)

Serdeczne podziękowania za udostępnienie pielgrzymom miejsc noclegowych z wodą i prądem dla Parafii Św. Piusa V w Dęblinie, Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie i Sanktuarium Św. Anny.

 

Arkadiusz Posiadała