Hej jesteśmy właśnie parę dni po Pucharze Świata w Nowym Mieście w Czechach. Weekend dobry z miejscem w 30 i z tego można być zadowolonym.

 

Dziś jednak nie napiszę o wynikach, a o rewelacyjnym przygotowaniu tras biegowych w Czechach. Na prawdę jest się czego uczyć. 3 km sztucznie naśnieżonej pętli. Coś wspaniałego tym bardziej że grubość pokrywy sięgała od 20-50cm z całym stadionem. To jest pełen profesjonalizm i ośrodek gdzie codziennie mogą trenować i trenują biathloniści, biegacze narciarscy i zwykli turyści.

 

Dlaczegi nie moglibyśmy zrobić czegoś takiego w Polsce. Ośrodek narciarstwa z prawdziwego zdarzenia z naśnieżaniem, trasami zawodowymi i turystycznymi, strzelnicą, normalnym stadionem i trybunami. Wiem, że wydaje się to dużo, ale w Czechach są co najmniej dwa takie miejsca więc czemu u nas nie mogłoby być chociaż jednego?

 

Bijmy się o to i starajmy się wszyscy, my zawodnicy i miłośnicy narciarstwa. Nasz sport pójdzie dzięki temu do przodu, tak jak rozwinęły się skoki po rozbudowie infrastruktury. Walczmy o to, o taki projekt, o taki ośrodek.

 

Jeżeli chodzi zaś o PŚ w Jakuszycach to mam nadzieję, że w stworzeniu wspaniałego widowiska mimo braku śniegu pomożemy my, zawodnicy i kibice. Mam nadzieję, że będzie fajnie.

 

Maciej Staręga

 

P.S Na zdjęciu Maciek na podium Mistrzostw Polski Seniorów w 2012 w Jakuszycach. Może tak powtórka?