Prawie rok (bez 4 dni) minął od ostatniejTUTAJnotki Maćka Staręgi (zdjęcie po lewej) na skipol-u.  Cieszę się, że Maciek zdecydował się wrócić do skipol-a i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.Zapraszam do lektury  /KaCe/:

Hej, witam wszystkich!

Zbliża się sezon i zaczynamy ostatnie przygotowania przed startami. Trzy dni temu dotarliśmy do Muonio, fińskiej miejscowości na dalekiej północy. Przyjechaliśmy właśnie tutaj, gdyż to jedne z pierwszych miejsc w Europie, które zapewnia warunki do trenowania i sprawdzenia się w międzynarodowym współzawodnictwie na nartach. Trasy są przygotowane bardzo dobrze. Pod świeżo spadłym śniegiem znajduje się warstwa ok 30 cm sztucznego śniegu, także nawet mocna odwilż nie zagrozi naszym planom i przygotowaniom. Z oknem, również zima w pełni lekki mróz i biały, nieco dziki i skandynawski krajobraz.

Sezon się zbliża, szlifujemy więc formę przed zbliżającymi się startami. Nie ukrywam, że po okresie przygotowawczym i wykonanej pracy mamy duże ambicje. Oczywiście na sukces składa się wiele czynników, ale myślę, że czujemy się mocni. Mamy trenerów, którzy dodali nam wiary i zapewnili konkretny trening. Pełen profesjonalny serwis, dbający o każdy aspekt związany z naszym sprzętem i nartami. Fizjoterapeutę dbającego o naszą sprawność i zdrowie. Związek i ludzi z naszego otoczenia, rodzinę znajomych, którzy dają nam wsparcie, więc jak tu nie myśleć pozytywnie o sezonie.

Plany na sezon mamy dość konkretne. Na początku chcemy zrobić fis-punkty na PŚ na biegi długie. Dalej postaramy się o limit na Igrzyska, a także o dobre miejsca na Mistrzostwach Świata Seniorów i Młodzieżowców oraz oczywiście o punkty w PŚ. Jak to mówią trzeba wykonać dobrą pracę i mierzyć wysoko aby coś osiągnąć. Praca została wykonana, założenia myślę, że są ambitne. Czas więc na dobre wyniki i poprzeć słowa czynami.

Pozdrowienia od chłopaków z kadry dla skipola i wszystkich czytelników.

Czas zacząć walkę i pokazać na co stać Polaków!!!
kadra 2012 13!