Od Jana Łowisza zaczynamy przedstawianie pozakadrowiczów w kombinacji norweskiej za pomocą krótkiej ankiety, tak jak to miało miejsce w biegach narciarskich. Jan Łowisz to piąty zawodnik klasyfikacji generalnej Lotos Cup w juniorze B, 8 i 10 zawodnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej samej kategorii wiekowej oraz 12 zawodnik marcowych Mistrzostw Polski.


Imię i Nazwisko:
Jan Łowisz
Wzrost/waga: 168/60
Data i miejsce urodzenia: Zakopane 11.01.1995
Kiedy i w jakim klubie nastąpiła Twoja pierwsza styczność z kombinacją norweską: Pierwsze kroki postawiłem w Start Krokiew Zakopane
Pierwszy trener i parę słów o nim: Moim pierwszym trenerem był Kazimierz Długopolski. Dobrze układała nam się współpraca, a później dołączył do naszego klubu Stanisław Ustupski (AZS ZAKOPANE). Gdyby nie przyszedł Stanisław, to chyba bym nie trenował kombinacji -to on mnie zmotywował do biegania.
Edukacja: Obecnie uczęszczam do SMS Zakopane do 2 klasy liceum.
Obecny trener i klub: Teraz obecnym trenerem w szkole jest Władysław Gąsienica Wawrytko - były trener kadry w kombinacji i w biegach narciarskich.
Co uważasz za swój największy sukces: Moim największym sukcesem jest pierwsze miejsce w Czeskim Roznovie. Dużo razy byłem na 4 miejscu w Lotos Cup i chyba głównym sukcesem jest 12 miejsce w seniorskich Mistrzostwach Polski i 11 miejsce na letnich.
Najlepszy skok Twojego życia: Moim najdalszym skokiem jest 125m w Zakopanem na Wielkiej Krokwi, a najlepszy skok był na Malince na Mistrzostwach Polski Seniorów - 111 m i 10 miejsce.
Najlepszy bieg Twojego zycia: Dobrze mi się biegło w ubiegłym sezonie na ostatnich zawodach - to były Mistrzostwa Polski.
Twoje motto: Kieruj się rozumiem, aby w sporcie być najlepszym
Na jakim sprzęcie biegasz: narty Fischer, kijki KV+, a buty Salomony
Sportowy idol: Jeszcze nie mam
Ostatni film: Flyboys - bohaterska eskadra
Ulubiony artysta muzyczny: David Guetta
Hobby: piłka nożna, boks, MMA
Masz jakiś sponsorów? Nie mam żadnego sponsora.
Plany na przyszłość: Plany są takie aby dostać się po tym sezonie do kadry i wyjechać na Mistrzostwa Świata Juniorów. Teraz chciałbym zdobyć jakiś medal Olimpiady Młodzieży i być w trójce w Lotos Cup.
Co byś zmienił w kombinacji: Stworzyłbym kadrę młodzieżową, tak zwaną kadrę B, bo w Polsce jest dużo takich zawodników jak ja i tak to się można powiedzieć marnujemy.

Konrad Rakowski & Piotr Walkowiak