images/Sezon2012-2013/Biegi_narciarskie/Polska/Maciulewicz%206.jpgMarzena Maciulewicz zawodniczka MUKN Pod Stróżą Miszkowice, wygrała w tym sezonie Ranking PZN w kategorii juniorek A, oraz zdobyła 3 złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Śląsk 2012. Zawodniczka trenuje w kadrze młodzieżowej ,jest podopieczną trenerów Wiesława Cempy i Urszuli Migdał.  Poniżej ankieta skipol-a wypełniona przez Marzenę.

Imię i Nazwisko: Marzena Maciulewicz

Data i miejsce urodzenia: 05.02.1993 Kamienna Góra

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Swoje pierwsze kroki stawiałam w klubie „UKS JEDYNKA” w 6 klasie podstawówki ,jednak trenować zaczęłam w gimnazjum w klubie MUKN „Pod Stróżą Miszkowice”

Pierwszy trener i parę słów o nim: Artur Bodzek bardzo dobry trener. Człowiek o ogromnej cierpliwości który zawsze mnie wspiera i na którego zawsze mogę liczyć.

Szkoła średnia: SMS Szczyrk

Studia?: AWF Katowice

Obecny trener i klub: MUKN „Pod Stróżą Miszkowice” trener klubowy: Artur Bodzek, trenerzy kadrowi: Wiesław Cempa, Urszula Migdał

Co uważasz za swój największy sukces?: Pierwsze miejsce w rankingu Polbank Cup w sezonie 2011 oraz 3 złote medale na OOM w 2012 roku

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Buty: Salomon, Narty: Fisher, Kije: Leki

Sportowy idol: ­­­ Charlotte Kalla oraz Marcus Hellner

Ostatnia książka?: Urodzeni Biegacze

Ostatni film?: Dziewczyna z tatuażem

Tradycje w rodzinie (sportowe): Starszy brat trenował kiedyś biathlon i jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy w sztafecie.

Plany na przyszłość: Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość to bardzo chciałabym wystartować w tym sezonie w Mistrzostwach Świata Juniorów w Libercu i pokazać się tam z jak najlepszej strony. A kiedyś… na pewno moim marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich .

zapraszam do działu BLOGI, tam więcej ankiet wypełnionych przez polskich biegaczy narciarskich.