undefinedKolejną zawodniczką ,którą przepytujemy w krótkiej ankiecie skipol-a jest Paulina Maciuszek zawodniczka kadry A-Mix, trenująca pod okiem trenera Ivana Hudaca.

Paulina wspomina w ankiecie o swoich rodzicach, rodzicami Poli są Michalina Maciuszek ,multimedalistka Mistrzostw Polski (w biegach narciarskich oczywiście) i Mistrz Świata Józef Łuszczek.

Imię i Nazwisko: Paulina Maciuszek

Data i miejsce urodzenia: 2.09.1985 RABKA ZDRÓJ

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Swoją przygodę zaczęłam pod okiem mamy (Michalina Maciuszek) , kiedy trenowała dzieciaki z klubu Juszczyn. Była to forma świetnej zabawy na śniegu.   W okresie liceum byłam w klubie AZS Zakopane i LKS Witów Mszana Górna.

Od 2006 roku jestem już wierna tylko jednej barwie - LKS Poroniec Poronin.

Pierwszy trener i parę słów o nim:Tadeusz Majoch. Trener, który ma anielska cierpliwość. Wspominając nasze treningi w liceum uśmiech pojawia mi się na twarzy.. ah to były czasy. Miałyśmy fajną grupę dziewczyn(nazwałyśmy się „majówki”) i miałyśmy trenera, który znosił nasze fochy i złośliwości za co szacunek baaardzo się należy. Ale tak poważniej to należy się szacunek za wiarę w nas i cierpliwość J tak..w okresie liceum tylko trener Tadeusz wierzył we mnie.

A parę lat później na igrzyskach w Vancouver dźwięczały mi jego słowa „ pojedziesz na igrzyska” z których się podśmiechiwałam w liceum. Były to słowa nierealne nawet na tyle by o nich marzyć .. i proszę o to czym jest wiara J

Szkoła średnia: Zupełnie spontanicznie znalazłam się w szkole mistrzostwa sportowego w Zakopanem, dziękuję Pani Dyrektor Basi Sobańskiej, że przed 11 laty otworzyła mi drzwi do nowego etapu w moim życiu.

Studia?:AWF Kraków, PPWZS nowy targ, obsługa ruchu turystycznego.

Obecny trener i klub: w kadrze Ivan Hudac, LKS Poroniec Poronin

Co uważasz za swój największy sukces?: Ostatni etap Tour de Ski 2011 wspinaczka na Alpe Cermis-!!!

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Salomon,swix,salomon

Sportowy idol: ­­­Adam Małysz za to co osiągnął w swojej karierze i za to jakim człowiekiem jest !

Ostatnia książka?: „Psychologia nieświadomości” - Zygmunt Freud

Ostatni film?: Serial na podstawie powieści Józefa Kapeniaka: „Ród Gąsieniców” – to znaczy że już tęsknię za podhalem

Tradycje w rodzinie (sportowe): Tradycje nie sięgają zbyt daleko, rozpoczęli je rodzice, którzy świetnie sobie radzili. Rodzice są dla mnie mistrzami. Podziwiam ich za to co osiągnęli.

Plany na przyszłość: Igrzyska Olimpijskie Sochi 2014 ..