kalla

Szwedzka multimedalistka Charlotte Kalla w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu zmaga się z kontuzją, która uniemożliwia jej pełną realizację programu treningowego. Zawodniczka poczuła ból w okolicach żeber podczas treningów w Tornedalen.

 

Szczegółowe badania wykazały przeciążeniową kontuzję w obrębie odcinka piersiowego kręgosłupa. – Gdy tylko pojawił się ból „zaciągnęliśmy ręczny hamulec”, aby dać odpocząć górnej partii ciała. Przestałam używać kijków podczas treningów na nartorolkach, dlatego wykonuję tylko ruch nogami techniką łyżwową  – powiedziała zawodniczka.

 

Zdaniem Stefana Thomsona, który jest fizjoterapeutą i rehabilitantem zawodniczki nie ma jednak powodów do niepokoju. – Najzwyczajniej w świecie trenowała zbyt mocno i przekroczyła granicę możliwości swojego organizmu, co nie jest niczym niespotykanym wśród sportowej elity. Charlotte może biegać, jeździć na rowerze i stosować inne alternatywne formy treningu. Zawodniczka trzyma się dobrze i nic nie wskazuje żeby uraz utrzymywać się dłużej niż trzy, cztery tygodnie – komentuje Thomson.

 

Przypomnijmy, że dla Charlotte Kalli najważniejszą imprezą zbliżającego się sezonu będą Mistrzostwa Świata w Lahti. Szwedka nie wystartuje w Tour de Ski, podobnie jak dwa lata temu. Plan na obecny sezon jest zbliżony w swoich założeniach do poprzedzajacego znakomite w wykonaniu Szwedki mistrzostawa w Falun.

 

Źródło: Aftonbladet

foto.langd.se

 

KrzyZak