justyna kowalczyk

Od jutra (piątek) w Lillehammer biegaczki i biegacze narciarscy rozpoczną rywalizację w drugiej odsłonie tegorocznego Pucharu Świata. W ciągu trzech dni wystartują w sprintach stylem dowolnym, krótkich dystansach także dowolnym oraz biegu pościgowym klasykiem.

 

Ponieważ zawody są mini tourem, w których kwota startowa danego kraju jest powiększana o jedną osobę, prawo startu w polskich barwach ma pięć pań i pięciu panów.

Na starcie zobaczymy Justynę Kowalczyk, Sylwię Jaśkowiec, Ewelinę Marcisz, Paulinę Maciuszek i Kornelię Kubińską. W biegach mężczyzn staną na starcie Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec i Paweł Klisz.

 

Pierwsza konkurencja czyli sprinty łyżwą zaczynają się jutro kwalifikacjami pań o godzinie 11.30 naszego czasu. Jako pierwsza wystartuje Justyna Kowalczyk z numerem 9, 15 sekund za Norweżką Heidi Weng. Pozostałe nasze zawodniczki wystartują z numerami:

48 - Sylwia Jaskowiec

76 - Paulina Maciuszek

78 - Kornelia Kubińska

91 - Ewelina Marcisz

Łącznie wystartuje 98 zawodniczek z 21 krajów.

LISTA STARTOWA

 

Panowie wystartują o godzinie 12;05. Na starcie zobaczymy 120 zawodników z 25 bkrajów w tym czwórkę naszych zawodników. jako pierwszy na starcie kwalifikacji stanie Maciej Starega z numerem 35-ym, następnie Maciej Kreczmer z numerem 77, Jan Antolec jako 79-ty  i z numerem 82 Paweł Klisz.

LISTA STARTOWA

 

 

FOTO: Justyna Kowalczyk na trasach Lillehamer, autor: Alexander Eriksson/World Cup Lillehammer