Kowalczyk

Drugi dzień zawodów FIS w fińskim Olos to biegi stylem klasycznym na dystansie 5 km kobiet i 10 km mężczyzn. Na starcie z Polaków zobaczymy tylko Justynę Kowalczyk.

 

Dzisiejszy wynik Justyny Kowalczyk w sprincie to powtórzenie wyniki z zawodów w roku ubiegłym. Wtedy też Justyna nie dała szans rywalkom zarówno w sprincie jak w biegu klasykiem. W biegu stylem dowolnym rozgrywanym w listopadzie 2013 roku dały znać o sobie piszczele, lepsza w zawodach od Justyny okazała się  Sylwia Jaśkowiec. Jeszcze lepszy wynik nasza gwiazda biegów narciarskich zanotowała w roku 2012, gdzie wygrała wszystkie 3 biegi rozgrywane w Muonio.

 

Tutaj mała dygresja, dotychczas zawody w wynikach FIS figurowały jako rozgrywane własnie w Muonio, w tym roku oficjalnie jest to Olos.

 

Jutro bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym, czyli bieg , którego Justyna Kowalczyk nie przegrała w Finlandii na rozpoczęcie sezonu od lat . Justyna wyruszy na trasę o godzinie 10;34 miejscowego czasu, Sylwia Jaśkowiec ma jutro wolne. Podobny los czeka Macieja Kreczmera.

 

Poniżej prezentujemy artykuły archiwalne.

 

WYNIKI PIĄTKOWYCH SPRINTÓW

 

/KaCe/