images/HajdaSkipol/Northug%20Petter.jpg
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Petter Northug to aktualnie najbardziej kontrowersyjny biegacz narciarski, dlatego nie wszyscy uważają, że jest to dobry pomysł, aby nowy, norweski, narciarski ośrodek Inderoeyningen Skipark, nazwał swój stadion imieniem Pettera Northuga.


Gmina Inderoeyningen oraz klub sportowy, pragną uhonorować złotego Northuga, nadając jego imię stadionowi. Jednak nie wszyscy uważają, że jest to dobry pomysł. Nie od dziś wiadomo, że w Norwegii nie wszyscy przepadają za zachowaniem Northuga i tego w jaki sposób eksponuje swoje triumfy na mecie.

"Głównym powodem było uhonorowanie Pettera Northuga. Nie ma tak wielu znanych ludzi, którzy mają tyle złotych medali" - oznajmił Anstein Lyngstad z biegowej oraz biathlonowej drużyny Inderoeyningen ILS

Tor Bach z Norweskiego Związku Biathlonu oznajmił, że nie poleca takiej nazwy: "To zbyt wcześnie aby nazywać stadion imieniem zawodnika, który nadal uprawia wyczynowo sporty. Zdaję sobie sprawę z osiągnięć Pettera i tym samym go szanuję. Moje stanowisko jest takie, że nazwa dla stadionu powinna być nieco bardziej neutralna. Taka aby uhonorowała wszystkich entuzjastów klubu"

Z kolei Pani Burmistrz Ida Stuberg w pełni popiera nazwę "Stadion Pettera Northuga".

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak