Olsson
Ostatnimi czasy, reprezentant Szwecji, Calle Halfvarsson, oznajmił, że jest w stanie pokonać Pettera Northuga w biegach ze startu wspólnego. Northuga bardzo rozśmieszyły słowa Calle i dodał, że należy obawiać się, przede wszystkim, Johana Olssona.


Petter uważa, że aktualny mistrz świata z Val di Fiemme na 50km ze startu wspólnego klasykiem, Johan Olsson, może zostać olimpijskim królem i zwyciężyć w biegach na dystansach.

Northug odniósł się również do wypowiedzi wspomnianego już Calle Halfvarssona: "To dobrze, że działa i coś robi, bo to co robił do tej pory było katastrofą. Myślę, że jeśli znów będziemy ze sobą rywalizować ramię w ramię na trasie w Soczi, to znów popełni wiele błędów i nie wytrzyma, tak jak w Val di Fiemme"

Tutaj warto przypomnieć, że Northug pokonał Halfvarssona w sztafecie na ostatnich Mistrzostwach Świata w Dolinie Płomieni, kiedy rywalizowali ze sobą na ostatniej zmianie. Taka sytuacja miała także miejsce podczas sztafet w Pucharze Świata w Sjusjoen.

Szczególnie porażka z Fiemme utkwiła w pamięci Calle, który pragnie się zrewanżować. Jednak Northug bardziej obawia się innego Szweda, wspomnianego już Johana Olssona. "On może uciec we wszystkich dystansowych biegach. Myślę, że może zdobyć złoto w biegu indywidualnym na 15km techniką klasyczną oraz w biegu łączony. Po nim widać, że czuje się pewnie gdy jest w wysokiej dyspozycji" - dodał Northug

Olsson jest niezwykle zmotywowany aby sięgnąć po medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, które będą jego ostatnimi w sportowej karierze. Szwed oznajmił, że na trasach biegowych w Soczi trzeba obrać nieco inną taktykę, bo tak łatwo, jak w Fiemme, nie ucieknie.

Kto wie, czy nie będziemy świadkami podobnego scenariusza jak miał miejsce w biegu łączonym na 30 kilometrów ze startu wspólnego w Whistler Olympic Park, kiedy Johan sięgnął po brąz. Podczas wspomnianych IO w 2010 roku, Olsson wywalczył także brąz na 50km ze startu wspólnego klasykiem oraz złoto w sztafecie.

Piotr Walkowiak