fischer

Austriacki producent nart z Ried zdominował tegoroczny sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zawodniczki i zawodnicy biegąjący na żółtych nartach (speedmax) zdobyli w tym sezonie więcej punktów niż pozostali producenci nart.

 

 

 

KLASYFIKACJA PRODUCENTÓW W PUCHARZE ŚWIATA W BIEGACH NARCIARSKICH:

 

1. FISCHER - 17 936 punktów

2. ROSSIGNOL - 5312 punktów

3. SALOMON - 5209 punktów

4. ATOMIC - 2938 punktów

5. MADSHUS - 2709 punktów

 

Jak widać firma z Ried, a raczej zawodniczki i zawodnicy biegający na nartach Fischer zdobyli w tym sezonie więcej punktów niż ich rywale biegający na nartach pozostałych producentów.

 

 

... Sprinterzy Fischera są najszybsi.

Johannes Høsflot Klæbo po raz kolejny dominował w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Mimo że ze względu na chorobę podczas Tour de Ski musiał w końcu zostawić Kryształową Kulę swojemu koledze z drużyny,  zdołał wygrać w tym sezonie 15 zawodów Pucharu Świata, zarówno w sprincie, jak i biegach długodystansowych, oraz zdobył Puchar Świata w sprincie, a także zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i na dystansie. Po dziewięciu zwycięstwach w jedenastu sprintach Johannes Høsflot Klæbo podsumowuje pozytywnie: „Świat sprinterski jest dla mnie zawsze wielkim celem. Jestem bardzo szczęśliwy. Myślę, że to był mój najlepszy sezon sprinterski jak dotąd i sprawił mi mnóstwo frajdy. " Jego norweski kolega z drużyny, Erik Valnes, również postawił duży wykrzyknik za swoim występem jako drugi najlepszy sprinter i trzeci w klasyfikacji generalnej. Inne ważne wydarzenia w rodzinie Fischer Race Family to Martin Løwstrøm Nyenget (NOR), który zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i czwarte w Pucharze Świata na dystansie, Friedrich Moch (GER) zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharze Świata na dystansie oraz Lucas Chanavat (FRA) zajmując trzecie miejsce w rankingach Pucharu Świata w sprincie.

Najszybsze sprinterki w rywalizacji kobiet również korzystały z systemu Fischer Speedmax: Linn Svahn (SWE) zdobyła Kryształową Kulę w klasyfikacji sprinterskiej, wyprzedzając Kristine Stavaas Skistad (NOR). Szwedka, która odnosiła sukcesy, radziła sobie także na długich dystansach i zapewniła sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przed swoją koleżanką z teamu Fridą Karlsson i piątą Finką Kerttu Niskanen. W klasyfikacji generalnej najlepszą Norweżką okazała się Heidi Weng, która zajęła ósme miejsce. Szwed Ebba Andersson musiał opuścić niektóre zawody z powodu choroby i ostatecznie zająła 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz trzecie miejsce na dystasach. 

 

fischer

 Mistrzostwa Producentów - żródło fis-ski.com

 

Jeżeli chodzi o cykl SKI CLASSICS to tam dominacja jest już absolutna.

... W serii Ski Classics pozostały jeszcze trzy biegi: Reistadløpet (6 kwietnia), Summit 2 Senja (7 kwietnia) i Wielki Finał Janteloppet (13 kwietnia). Emilie Fleten z Team Ramudden ma obecnie wyraźną przewagę w klasyfikacji kobiet, przed Kati Roivas i Magni Smedaas, obie z Team Eksjöhus. W wyścigu mężczyzn prowadzi trzech zawodników Team Ragde Charge – Kasper Stadaas, Johan Hoel i Andreas Nygaard – a dwóch pierwszych dzieli obecnie zaledwie jeden punkt.

 

kace