MSJ

W ostatnim dniu Mistrzostw Świata Juniorów w Vuokatti w Finlandii Zawodnicy rywalizują w Mass startach na 15 i 30 km. Najlepszą Polką była Karolina Kaleta, która uplasowała się na 17. miejscu. Zwyciężyła Norweżka Marghete Bergane.

Ostatni dzień rywalizacji w Voukatti są biegi ze startu wspólnego na długich dystansach. Na starcie kobiet stanęło 70. zawodniczek. Najlepszą zawodniczką dzisiejszego biegu była Norweżka Marghete Bergane, która z dużą bo ponad 20 sekundową przewagą wyprzedziła drugą na mecie  Lisę Ericson ze Szwecji, na miejscu trzecim uplasowała się Niemka Helen Hoffman, której strata to 25. sekund.

Warto dodać że pierwsza czwórka  zawodniczek zmieściła się w pół minucie straty, piąta zawodniczka zanotowała już ponad minutę.

Najlepszą reprezentantką Polski była dziś Karolina Kaleta, która ze stratą nieco ponad dwóch minut zajęła 17. pozycje. Na miejscu 23. rywalizację zakończyła Monika Skinder (+2:43,60) na miejscu 32. przybiegła Daria Szkurat (+3:40,10) a Karolina Kukuczka to pozycja 48. (+5:58,20)

Wsród mężczyzn najlepszy okazał się być Rosjanin Aleksander Ivshin, na miejscu drugim przybiegł Niemiec Jan Friedrish-Doetak ze stratą 2,5 sekundy. Najniższy stopień podium obsadził  Aleksander Stahberg, ze stratą nieco ponad 5 sekund.

Dla porównania w biegu mężczyzn w pierwsza "10" mężczyzn zmieściła się w jednej minucie straty, co pokazuje wyrównaną  rywalizację w tej kategorii.

Najlepszym Polakiem był dziś Bartosz Cielniak na miejscu 37. Na miejscach 42. i 43. uplasowali się Piotr Sobiczewski i Sebastian Bryja. Wystartowało 77. Zawodników.