skinder

Sprinty stylem klasycznym otwarły dzisiaj w Ruka sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Świetne miejsce w sprincie kobiet wywalczyła dzisiaj Monika Skinder z Tomaszowa Lubelskiego zajmując 16 miejsce, najlepsze w swoich dotychczasowych występach w Pucharze Świata. Reszcie naszych zawodniczek i zawodników nie udało się niestety awansować z kwalifikacji.

Dzisiajsze sprinty były pierwszą konkurencją Pucharu Świata 2020/21 i jednocześnie pierwszym biegiem Ruka Triple. W kwalifikacjach wystartowało łącznie ośmioro naszych reprezentantów: Monika Skinder, Weronika Kaleta i Magdalena Kobielusz, oraz panowie: Maciej Staręga, Kamil i Dominik Bury, Kacper Antolec i Mateusz Haratyk.

Tylko Monice Skinder udało się awansować z kwalifikacji do TOP 30 i startu w ćwierćfinałach. Pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego zawodniczka w swoim ćwierćfinale zajęła trzecie miejsce i niestety nie awansowała dalej. Jednak jej czas pozwolił na awans aż na 16 miejsce w końćowej klasyfikacji. Przypomnijmy, że w kwalifikacjach Monika zajęła 29 lokatę, tuż przed Therese Johaug :) Dzisiejszy bieg był w ogóle piątym startem zawodniczki w zawodach o kryształową kulę, w którym była sklasyfikowana na punktowanych miejscach (TOP30)  i trzecim indywidualnym. BRAWO!

To bardzo dobry występ Moniki i świetne wejście w sezon.

Podium sprintu pań był wewnętrzną sprawą zawodniczek Szwecji, wygrała Linn Svahn, przed Mają Dahlqvist i Joanną Sundling. Pozostałę nasze kadrowiczki Weronika Kaleta i Magdalena Kobielusz zajęły miejsca 52 i 73.

Do ćwierćfianłów nie udało się niestety awansować żadnemu z naszych kadrowiczów. Najlepiej z naszych pobiegł Kamil Bury, który w kwalifikacjach wybiegał 49 czas. Kolejne lokaty Polaków to:

56 - Dominik Bury

59 - Maciej Staręga

70 - Kacper Antolec

79 - Mateusz Haratyk.

Finał panów zdominowali zawodnicy Norwegii zajmując wszystkie miejsca na podium w kolejności Erik Valnes, Johannes Klaebo i Emil Iversen.

Jutro kolejne pucharowe biegi w Ruka: 15km stylem klasycznym mężczyzn i 10km kobiet.