fis logo

Jutro zawodami Ruka Triple rozgrywanymi w fińskiej Ruce startuje Puchar Świata 2020/21 w biegach narciarskich. Na starcie kwalifikacji sprintu zobaczymy ósemkę naszych reprezentantów.

 

Pierwsze zawody tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich to tradycyjna już trzydniówka w Ruce, w czasie kórej zawodniczki i zawodnicy zmierzą się w sprintach stylem klasycznym, biegach dystansowych klasykiem i kończącym zawody biegu pościgowym stylem dowolnym.

 

W jutrzejszych kwalifikacjach sprintu zobaczymy ośmioro naszych reprezentantów.

Jako pierwsze na trasę wyruszą panie o godzinie 10.00 czasu CET. Na starcie w gronie 76 zawodniczek zobaczymy trzy Polki:

50 - Monika Skinder

56 - Weronika Kaleta

67 - Magdalena Kobielusz

 

LISTA STARTOWA KOBIET

 

Panowie do walki o TOP 30 wystartują 40 minut później, czyli o godzinie 10.40. Tutaj w grupie 87 zgłoszonych biegaczy narciarskich mamy aż pięciu naszych zawodników, poniżej podajemy ich numery startowe:

43 - Maciej Staręga

47 - Kamil Bury

55 - Mateusz Haratyk

56 - Dominik Bury

65 - Kacper Antolec

 

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

 

Trzymamy kciuki i czekamy na pierwsze, polskie punkty Pucharu Świata w tym sezonie.

 

kace